به روز شده در ۱۴۰۲/۰۷/۰۹ - ۱۹:۰۰
 
۱
تاریخ انتشار : ۱۴۰۲/۰۳/۱۶ ساعت ۱۴:۰۱
کد مطلب : ۴۰۸۲۲۶

دلسردی مردم بسیار خطرناک است

دلسردی مردم بسیار خطرناک است
گروه سیاسی: خبرگزاری صدا وسیما نوشت: نماینده  گیلان در مجلس خبرگان رهبری  در گفتگو با برنامه «روبه راه» اظهار کرد: تعریف از عدالت و عدالتخواهی آسان است، اما انجام آن، هم از طرف زمامداران، هم از طرف مردم همیشه مورد گفتگو بوده است، شکی نیست که انسان‌ها بالفطره خواهان عدالت، انصاف و بهره‌مندی مساوی از امکانات هستند.
آیت الله سید علی اشکوری افزود: مردم انتظار دارند که مسؤلان در این راستا کوشا باشند و حقوق آن‌ها را ادا کنند، این حقی متقابل بین زمامداران و مردم است، همچنان که مردم انتظار دارند زمامداران منصف و عادل هم از مردم انتظار پیروی از قانون دارند.وی ادامه داد: توصیف عدالت در زبان و گفتار آسان است، اما در عمل بسیار مشکل و سخت است از طرفی تبیین خدمات انقلاب هم انجام نشده است. مسئله دیگر این است که مسئولان نظام باید با برخی از اموری که در رابطه با افکار عمومی و خواسته‌های ضروری مردم است طوری برخورد نکنند که مردم را ناراضی کنند. مردم سرخورده نشوند.
وی تشریح کرد: یک اقداماتی در قالب کردار و رفتار از ناحیه مسئولان صورت می‌گیرد که مردم مایوس و ناامید می‌شوند. این دلسردی مردم بسیار خطرناک است و سرمایه اصلی انقلاب و نهضت را ار بین می‌برد.
عضو خبرگان رهبری خاطرنشان کرد: عمده سرمایه ما اعتماد مردم به نظام است، وقتی مسؤلان توان پیاده کردن خواسته‌های مردم را نداشته باشند سبب ناامیدی می‌شوند. دشمن هم ضعف‌ها را به رخ می‌کشد و بیشتر در کوره ناامیدی می‌دمد.وی عنوان کرد: مسئولان باید توجه کنند، یکی از مشکلات همین مسئولان هستند، هر گروهی که می‌آید گروه قبلی را متهم می‌کند، این بی‌انصافی است، اگر گروه قیلی این قدر تخلف کرده مسئولان نظارتی کجا بودند؟ خواب بودند؟ انسان نباید کارهای دیگران را نادیده بگیریم این شایسته نطام اسلامی نیست همه به عنوان نوکر و خدمتگزار هستند.
وی افزود: دولت انقلابی، مجلس انقلابی با این رفتار سازگار نیست، این نشانه انحراف است، دشمن از این رخنه نفود می‌کند و ما از این زاویه بسیار لطمه خوردیم.
 اشکوری با تاکید بر اینکه مسئولان نظام باید زمینه پذیرش تبیین در جامعه را ایجاد و حفظ کنند افزود: بحث معیشت مردم چیز آسانی نیست، این‌ها مهم است، الان عمده گرفتاری مردم مشکلات اقتصادی است، گرانی کمر مردم را شکسته، جنگ اقتصادی هم جنگ است، ما تجربه ۸ سال جنگ تحمیلی را داریم.
وی با انتقاد از دهک بندی جامعه گفت: این طبقه‌بندی دهک‌ها غلط است، اگر می‌خواهید قیمت‌ها کنترل شود باید طبقات مختلف مردم، در همه اقشار به نحوی یارانه اقلام در اختیارشان قرار بگیرد. مسئولان باید هزینه ۲۵ قلم ضرورت‌های اولیه مردم را باید فراهم کنید. با یارانه، این نتیجه سهم مدیریت شماست.
عضو خبرگان رهبری تصریح کرد: در این مدت ما در جهات مختلفی پیشرفت داشتیم، اما گرانی نتیجه سیاست‌های غلط شما بوده، بپذیرید، همین طبقه‌بندی دهک‌ها اشتباه بود. روزنه امید را بستید، از طرفی درهای کشور را باز کنید تا مردم صادرات کنند و دولت هم مالیات بگیرد.