به روز شده در ۱۴۰۲/۰۷/۰۹ - ۱۹:۰۰
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۲/۰۳/۱۶ ساعت ۱۴:۱۴
کد مطلب : ۴۰۸۲۳۴

 اوکراین ببازد، جنگ جهانی در راه است

 اوکراین ببازد، جنگ جهانی در راه است
گروه بین الملل: سفیر پیشین ایالات متحده در سازمان ملل در دوره ریاست دونالد ترامپ در مراسمی در آیوا گفت: وقتی اوکراین پیروز شود، این پیامی به چین درخصوص تایوان و پیامی به ایران "که می‌خواهد بمب اتمی بسازد" و پیامی به کره‌شمالی که موشک‌های بالستیک آزمایش می‌کند و پیامی به روسیه خواهد بود که کار به آخر رسیده است.
نیکی هیلی که برای رقابت کاخ سفید در ۲۰۲۴ آماده می‌شود، افزود: این به نفع آمریکاست، به نفع امنیت ملی ماست که اوکراین پیروز شود. ما باید شاهد این باشیم، باید این کار را تمام کنیم.
 این سیاستمدار آمریکایی جمهوری‌خواه در مورد چگونگی پایان جنگ، پیش‌بینی چندانی نداشت. او گفت: اگر روسیه خارج شود، جنگ در یک روز تمام می‌شود. اگر اوکراین خارج شود، بعد از آن همه ما به جنگ جهانی می‌رسیم. برای جلوگیری از وقوع آن، کی‌یف به تسلیحات نیاز دارد، حجم زیادی از تسلیحات. پیروزی اوکراین، پیروزی همه ماست، زیرا ظالمان دقیقا به ما می‌گویند که قرار است چه کاری انجام دهند. اگر این اتفاق بیفتد، ما یک جنگ جهانی در پیش داریم.
نیکی هیلی خود را در مسائل سیاست خارجی از دونالد ترامپ، نامزد پیشتاز جمهوری‌خواهان متمایز کرده است. ترامپ اوایل سال جاری میلادی گفت که این ایالات متحده است که نیاز به تغییر رژیم دارد، نه روسیه. همچنین رقیب هیلی، ران دیسانتیس هم که فرماندار فلوریداست، سطح درگیری در اوکراین را به اندازه یک «مناقشه ارضی» کم‌اهمیت کرد.
 نیکی هیلی مفهوم بی‌طرف ماندن در جنگ اوکراین را مورد تمسخر قرار داد و گفت «این جنگی برای آزادی است و ما باید برنده شویم.»
برچسب ها: اوکراین