به روز شده در ۱۴۰۲/۰۷/۱۰ - ۲۰:۳۲
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۲/۰۳/۱۸ ساعت ۱۰:۱۳
کد مطلب : ۴۰۸۵۷۰
رکوردهایی که شاید هرگز شکسته نشوند

وداع مسی و اروپا با اعدادی شگفت انگیز

وداع مسی و اروپا با اعدادی شگفت انگیز
گروه ورزشی: لیونل مسی با اینتر میامی برای فصل آینده به توافق رسید تا بعد از 19 سال بازی در اروپا راهی قاره امریکا شود. او با رکوردهایی شگفت انگیز اروپا را ترک می کند؛ رکوردهایی که شکستن بسیاری از آنها سخت و غیرممکن به نظر می رسد.
7 توپ طلا، بیش از 700 گل و 300 پاس گل و 38 عنوان قهرمانی اعداد خیره کننده ای هستند که لیونل مسی در حدود دو دهه حضورش در فوتبال اروپا آنها را به دست آورد.
1884481
مسی طی 19 سال حضور در فوتبال اروپا فقط پیراهن دو تیم را به تن کرد. او 17 سال از این دوران را در بارسلونا سپری کرد و سپس مجبور به ترک کاتالونیا و حضور در پاری‌سن‌ژرمن شد؛ بخش عمده ای از موفقیت های لئو را با پیراهن آبی اناری ها شاهد بودیم. او سال پایانی حضورش در فوتبال اروپا را با کسب لیگ یک به پایان رساند تا دست خالی از فرانسه برنگردد.
4 قهرمانی چمپیونزلیگ، 10 لالیگا، 2 لیگ یک فرانسه، 3 سوپرکاپ اروپا، 3 جام باشگاه‌های جهان، 7 کوپا دل ری، 8 سوپرکاپ اسپانیا و یک جام حذفی فرانسه عناوینی هستند که ستاره 35 ساله آرژانتینی در عرصه باشگاهی فوتبال اروپا کسب کرد.
مسی در بخش انفرادی نیز علاوه بر 7 توپ طلا، 3 بار نیز به عنوان بهترین بازیکن فیفا و یوفا انتخاب شده است. او در عرصه ملی با آرژانتین قهرمانی در جام جهانی، کوپا آمریکا و فینالیسما را تجربه کرده و حالا می خواهد جام هایی در قاره امریکای شمالی را نیز به کلکسیون افتخاراتش بیافزاید.
1884482
2012 بهترین سال مسی در فوتبال اروپا بود. او در آن سال 91 گل به ثمر رساند که رکوردی شگفت انگیز برای تمام دوران محسوب می شود (79 گل برای بارسلونا – 59 تا در لیگ، 13 تا چمپیونزلیک، 5 تا در کوپا دل ری و 2 تا در سوپرکاپ اسپانیا) + 12 تا برای تیم ملی آرژانتین.
برچسب ها: لیونل مسی