به روز شده در ۱۴۰۲/۰۷/۱۰ - ۲۱:۵۳
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۲/۰۳/۱۸ ساعت ۱۰:۲۶
کد مطلب : ۴۰۸۵۸۳

پره برداری از  استراتژی امنیت ملی کره 

پره برداری از  استراتژی امنیت ملی کره 
گروه بین الملل:دولت کره جنوبی استراتژی امنیت ملی خود را با محوریت تهدیدهای برنامه‌های موشکی و اتمی کره شمالی و اهداف سئول برای تحقق یک "دولت محوری جهانی" اعلام کرد.
به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری یونهاپ، دفتر امنیت ملی زیر نظر دفتر ریاست جمهوری کره جنوبی این استراتژی را در کتابچه ای منتشر کرد که ۱۰۷ صفحه به زبان کره ای و ۱۵۰ صفحه به زبان انگلیسی است و با هدف ارائه سیاست‌های دولت برای امور خارجی، اتحاد و دفاع در چارچوب یک محیط امنیتی که به سرعت در حال تغییر است، ارائه شده است. همچنین این استراتژی با پیشرفت توانایی های هسته ای کره شمالی، تشدید رقابت استراتژیک بین ایالات متحده و چین و مسائل امنیتی در حال ظهور، مانند نگرانی‌های زنجیره تامین و تغییرات آب و هوایی تهیه شده است.یون سوک یول، رئیس جمهوری کره جنوبی با اشاره به آینده پر تلاطم که عاری از ثبات و رفاه است، نوشت: ما بار دیگر خود را در یک نقطه عطف حساس در تاریخ می‌یابیم. تعارض ارزش‌ها، ایده‌ها و منافع در سراسر این جهان، نظم آن را که بر اساس قواعد و اصول است، متزلزل کرده است. تهدیدهایی مانند بیماری‌های عفونی، تغییرات جوی، بحران های غذایی و انرژی این مسائل و مشکلات را به وجود آورده‌اند.
رئیس جمهوری کره جنوبی همچنین گفت: با توجه به این چالش‌ها، مفهوم امنیت ملی دیگر نمی‌تواند به پیشگیری از تهدیدات و تهاجمات خارجی محدود شود. کلید آینده کشور به توسعه استراتژی امنیت ملی بستگی داد که تغییرات را پیش بینی و منافع ملت و مردم را بیشتر می‌کند.
یون سوک یول همچنین ادامه داد: ما به توسعه ارتش خود به یک نیروی قوی و از نظر فناوری پیشرفته ادامه خواهیم داد و در نتیجه پایه ای محکم برای امنیت ایجاد خواهیم کرد. هدف ما تقویت صلح پایدار است که آزادی و رفاه را در شبه جزیره کره و در شمال شرق آسیا تضمین می‌کند. برخلاف صلحی شکننده و کوتاه مدت که صرفا جنگ را به تعویق می‌اندازد، عمل می‌کنیم.
وی افزود: کره جنوبی تلاش‌ها را برای غلبه بر چالش‌های جهانی مانند بیماری، قحطی، فقر، بیسوادی، شکاف دیجیتال و آلودگی محیط‌زیست رهبری خواهد کرد و تلاش می‌کند تا سهم خود را در جامعه بین‌المللی بیشتر کند.
برچسب ها: کره جنوبی