به روز شده در ۱۴۰۲/۰۷/۱۰ - ۲۲:۰۵
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۲/۰۳/۱۸ ساعت ۱۰:۳۱
کد مطلب : ۴۰۸۵۸۵

شلاق زدن زوج نامحرم پس از دستگیری

شلاق زدن زوج نامحرم پس از دستگیری
گروه بین الملل:  یک زوج به دلیل زیر پا گذاشتن قوانین شریعت در منطقه آچه اندونزی، پس از اینکه در یک ماشین پارک شده دستگیر شدند، در ملاء عام ۲۱ ضربه شلاق خوردند.
به گزارش فرارو، این زن و مرد جوان در شهر باندا آچه در جزیره سوماترا دستگیر شدند. زن ۲۳ ساله و مرد ۲۴ ساله، که به عنوان زوجی نامحرم معرفی شده بودند، ۲۱ ضربه شلاق زده شدند.
تصاویر یک افسر پلیس را نشان می‌دهد که با میکروفون با کسانی که در حال تماشای این مجازات در ملأعام هستند صحبت می‌کند در حالی که دیگران عکس می‌گیرند.
جلاد، پوشیده از سر تا پا در لباسی قهوه‌ای که فقط چشم‌هایش دیده می‌شود زن و مرد را شلاق زد. زن و مرد نامحرم در ابتدا قرار بود ۲۵ ضربه شلاق زده شوند، اما به ۲۱ ضربه کاهش یافت.
اسنواتی، رئیس بخش تحقیقات جنایی دادسرای باندا آچه گفت: این دو نفر از بند (۱) ماده ۲۵ قانون آچه شماره ۶ سال ۲۰۱۴ تخلف کردند.
اندونزی بیشترین جمعیت مسلمان جهان را دارد و آچه تنها استان از ۳۴ استان این کشور است که می‌تواند به طور قانونی آیین نامه‌های برگرفته از شریعت را تصویب کند.
این استان از قوانین مذهبی به عنوان بخشی از قرارداد خودمختاری در سال ۲۰۰۵ که با دولت مرکزی توافق شده بود، پیروی می‌کند که به شورش چند دهه جدایی‌طلبان پایان داد.
شلاق در ملاء عام مجازاتی رایج برای تعداد زیادی از مجرمان به دلیل طیف وسیعی از اتهامات از جمله قمار، زنا، نوشیدن الکل و داشتن رابطه نامشروع است.
مجازات سنگین متخلفان در آچه طی سالیان اخیر اعتراض فعالان حقوق بشری را به همراه داشته است.
برچسب ها: اندونزی