به روز شده در ۱۴۰۲/۰۷/۱۰ - ۱۷:۴۵
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۲/۰۳/۱۹ ساعت ۰۹:۳۳
کد مطلب : ۴۰۸۷۰۸

سرمربی استقلال راه استراماچونی را می‌رود

سرمربی استقلال راه استراماچونی را می‌رود
گروه ورزشی:ریکاردو ساپینتو که پس از شکست استقلال مقابل پرسپولیس در فینال جام حذفی ایران را ترک کرد حالا در لیگ قبرس مشغول به کار شده است. سرمربی پرتغالی استقلال در فصل گذشته بلافاصله پس از پایان مسابقات تهران را ترک کرد و با توجه به اتفاقاتی که در فینال جام حذفی برابر پرسپولیس به وجود آمده بود و البته محرومیت ۴ ماهه ای که نصیبش شد، کاملا مشخص بود که دیگر به ایران باز نمی گردد و با باشگاه آپوئل قبرس برای فصل آینده به توافق رسید.

دررابطه با قرار داد ساپینتو خبر ویژه ای به دستمان رسید مبنی بر اینکه او این اجازه را در قالب یک بند قراردادش خواهد داشت تا پیش از پایان کار با این تیم قبرسی، اگر در زمان تعطیلات داخل فصل که با برگزاری دیدارهای ملی همزمان می شود، پیشنهادی برای تفسیر رقابتهای دوستانه ملی یا لیگ ملتهای اروپا از شبکه‌های تلویزیونی دریافت کرد، مشکلی برای حضور تحت عنوان مفسر حرفه ای در استودیو این کانال‌ها نداشته باشد.
 
به این ترتیب اگر شبکه‌های تلویزیونی پرتغال یا کانال‌های تلویزیونی دیگر در اروپا به ساپینتو پیشتهاد تفسیر مسابقات را بدهند و حضورش دراستودیو با روزهای تمرین تیمش در قبرس متقارن نباشد، او می تواند همزمان با مربیگری، کار تفسیر را هم انجام بدهد. جالب اینجاست که آندره آ استراماچونی سرمربی اسبق استقلال که دردسرش برای این باشگاه همین یک ماه قبل به پایان رسید هم پس از قطع همکاری با باشگاه الغرافه قطر در قالب مفسر تلویزیونی حاضر شد و جام جهانی ۲۰۲۲ و لیگ قهرمانان اروپا را برای یکی از کانالهای تلویزیون ایتالیا تفسیر کرد.
مرجع : خبرورزشی