به روز شده در ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۱۹:۱۱
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۲/۰۳/۱۹ ساعت ۱۱:۳۵
کد مطلب : ۴۰۸۷۵۱

اعتراف کرملین به تلفات ارتش روسیه 

اعتراف کرملین به تلفات ارتش روسیه 
گروه بین الملل: به دنبال ضدحمله اوکراین علیه ارتش روسیه، مسکو به شکلی بی‌سابقه از تلفات ارتش خود پرده برداشت. وزیر دفاع روسیه از ۷۱ کشته سخن گفت. کرملین به ندرت میزان تلفات خود را گزارش می‌دهد. آمار واقعی تلفات بالاتر تخمین زده می‌شود.
سرگئی شویگو، وزیر دفاع روسیه گفت: «در سه روز گذشته،  اوکراین حمله‌ای را که مدت‌ها وعده داده بود در بخش‌های مختلف جبهه آغاز کرده است. در مجموع ۷۱ سرباز کشته و ۲۱۰ نفر زخمی شدند.»
مسکو به ندرت به تلفات انسانی و آسیب‌هایی که در تجاوز این کشور به اوکراین به ارتش روسیه وارد شده، اشاره می‌کند. شویگو همچنین گفت که چندین تانک و خودروی نظامی دیگر و همچنین قطعات توپخانه روسیه آسیب دیده‌اند.
به گفته او اوکراین تجهیزات و نیروی زیادی را در بخش‌های مختلف جبهه مستقر کرده است. او اطمینان داد: «تلاش‌ها برای حمله (اوکراین) خنثی شد. دشمن به اهداف خود نرسید و متحمل خسارات سنگین شد.»
ایگور کوناشنکوف سخنگوی ارتش روسیه پیشتر مدعی شده بود که ۹۰۰ کشته در طرف اوکراینی وجود دارد. در بیشتر موارد نمی‌توان چنین آمار و اطلاعاتی را به طور مستقل تأیید کرد.
وزیر دفاع روسیه همچنین نیروهای اوکراینی را به تخریب سد کاخوفکا در جنوب اوکراین متهم کرد. در نتیجه تخریب این سد در سرزمین‌های تحت اشغال روسیه، روستاها و زمین‌های اطراف این مناطق زیر آب رفت.
شویگو گفت که این "خرابکاری" با هدف "جلوگیری از اقدامات تهاجمی ارتش روسیه در این منطقه از جبهه" انجام می‌شود. کی‌یف نیز به نوبه خود مسکو را به مسئولیت تخریب این سد متهم کرد.
 
برچسب ها: اوکراین