به روز شده در ۱۴۰۲/۰۷/۰۸ - ۰۱:۱۲
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۲/۰۳/۱۹ ساعت ۱۱:۵۵
کد مطلب : ۴۰۸۷۶۰

تلاش غرب برای آماده کردن اوکراین

تلاش غرب برای آماده کردن اوکراین
گروه بین الملل: رئیس جمهور آمریکا در یک کنفرانس مطبوعاتی با نخست وزیر انگلیس گفت که کشورهای غربی تمام تلاش خود را برای آماده کردن اوکراین به منظور انجام ضد حمله علیه روسیه انجام داده‌اند، به همین دلیل واشنگتن درباره این اقدام خوشبین است.
 جو بایدن در این نشست خبری با ریشی سوناک، گفت: اجازه دهید با پاسخ دادن به این سوال شروع کنم. اول از همه، اوکراینی‌ها باید در مورد عملیات نظامی صحبت کنند. من از اینجا این کار را انجام نخواهم داد. ما هر کاری که می‌توانستیم به صورت جمعی، به صورت فردی در ایالات متحده، انجام داده‌ایم تا آنها را برای این ضد حمله علیه روسیه آماده کنیم.
رئیس جمهوری ایالات متحده همچنین در پاسخ به سوال خبرنگاری که آیا کمک نظامی به کی‌یف با توجه به ضد حمله آغاز شده توسط اوکراین ادامه خواهد یافت، گفت: حمایت ادامه خواهد یافت.
بایدن همچنین افزود: در ارتباط با وضعیت موجود در اوکراین باید گفت که ما در گفت‌وگوها با اوکراین‌ها خوشبین هستیم.
وی همچنین با تاکید بر اینکه آمریکا و متحدانش مایل به تامین کمک برای کی‌یف در تضمین امنیتی طولانی مدت هستند، ادامه داد: ما در حال پیشبرد این هدف با ارائه حمایت‌های مورد نیاز اوکراین در میدان نبرد و کمک به آنها برای تقویت ارتش این کشور در طولانی مدت هستیم.
در این میان وزارت دفاع روسیه اعلام کرده که از چهارم ژوئن سال جاری میلادی نیروهای اوکراینی تلاش‌هایی ناموفق برای پیشروی داشته و خسارات و تلفات زیادی را متحمل شده‌اند.
برچسب ها: اوکراین