به روز شده در ۱۴۰۲/۰۷/۱۰ - ۱۷:۴۵
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۲/۰۳/۱۹ ساعت ۱۳:۰۲
کد مطلب : ۴۰۸۷۸۵

حمله به مرد پرتغالی: هیچ تیم بزرگی کار نکردی

حمله به مرد پرتغالی: هیچ تیم بزرگی کار نکردی
گروه ورزشی:ژرژه ژسوس، سرمربی مشهور پرتغالی فنرباغچه، به خاطر صحبت در مورد لیگ ترکیه و قائل شدن اعتباری پایین برای این لیگ از سوی سرمربی تیم قهرمان سوپرلیگ مورد انتقاد شدید قرار گرفت.به گزارش "ورزش سه"، پس از قهرمانی گالاتاسرای در سوپرلیگ ترکیه، اوکان بوروک، سرمربی این تیم، فرصت را غنیمت شمرد و به شدت به ژرژه ژسوس، سرمربی پرتغالی فنرباغچه تاخت.

ماجرا از این قرار است که ژسوس در یک گفتگو با اسپور توتو، سطح لیگ ترکیه را زیر سوال برده بود و به نوعی اعتباری برای این لیگ و همچنین مربیان ترکی قائل نشده بود. صحبت‌هایی که به مذاق بوروک خوش نیامده و حالا او در انتقاد از ژسوس صحبت کرده است.

مربی تیم قهرمان سوپرلیگ ترکیه می‌گوید: "او مردی نیست که لیگ‌های زیادی دیده باشد. برای من عجیب است که مربی‌ای که در هیچ لیگ بزرگی در اروپا کار نکرده است به لیگ ترکیه امتیاز پایینی دهد. وقتی ایکاردی، مرتنس، زانیولو به ترکیه امتیاز می‌دهند، می‌توانم درک کنم، اما خنده‌دار است که مردی که در هیچ لیگ بزرگی در اروپا کار نکرده، فکر می‌کند لیگ ترکیه بی‌ارزش است."

او در ادامه گفت: "نه تنها ژسوس، بلکه مربیان خارجی دیگری هم که به ترکیه می‌آیند همیشه ترکیه را دست کم می‌گرفتند. و هیچ یک از آنها موفق نشده‌اند. 16 قهرمان آخر مربیان ترک هستند! موفقیت مربیان ترکیه‌ای نیز دست‌کم گرفته شد. ما باید این نگرش را تغییر دهیم و 16 قهرمانی برای این کار کافی است.
برچسب ها: فوتبال جهان