به روز شده در ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۱۹:۴۶
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۲/۰۳/۱۹ ساعت ۱۴:۰۷
کد مطلب : ۴۰۸۸۰۱

وزش باد شدید و رعد و برق در تهران؛ امروز

وزش باد شدید و رعد و برق در تهران؛ امروز
گروه جامعه: اداره کل هواشناسی استان تهران با اشاره به تشدید ناپایداری محلی و رشد ابرهای همرفتی، رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید نسبت به احتمال آبگرفتگی معابر عمومی و جاری شدن روان‌آب و بالا آمدن ناگهانی سطح آب رودخانه‌ها هشدار داد.

به گزارش ایسنا، اداره کل هواشناسی استان تهران با صدور هشدار سطح نارنجی و با اشاره به تشدید ناپایداری محلی و رشد ابرهای همرفتی (به‌ویژه ساعات صبح تا عصر) طی روز جمعه (۱۹ خردادماه) از رگبار و رعد و برق، وزش باد شدید و در مناطق مستعد بارش تگرگ در نیمه شمالی استان تهران، به ویژه ارتفاعات شمالی و شمال شرقی خبر داد.

بر این اساس، احتمال آبگرفتگی معابر عمومی و جاری شدن روان‌آب، بالا آمدن ناگهانی سطح آب رودخانه‌ها و مسیل‌ها، صاعقه، خسارت به سازه‌های موقت از جمله بنرها، داربست‌ها و تابلوهای تبلیغاتی و اختلال در پروازها و در نواحی کوهستانی احتمال سقوط سنگ وجود دارد.

از همین رو، اداره کل هواشناسی استان تهران نسبت به اجتناب از هر گونه تردد و توقف در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها، احتیاط در سفرهای بین شهری، پرهیز از فعالیت‌های کوه‌نوردی، خودداری از چرای دام و تردد عشایر در حاشیه رودخانه‌ها و نواحی مرتفع، اطمینان از استحکام سازه‌های موقت، رعایت فاصله از ساختمان‌های در دست ساخت یا نیمه کاره، عدم استقرار در نواحی مرتفع نظیر داربست‌ها و آمادگی دستگاه‌های امدادرسان توصیه می‌شود.

در هشدار نارنجی‌رنگ سازمان هواشناسی پیش‌بینی می‌شود که پدیده‌ای جوی اثرات منفی به دنبال داشته باشد و خسارت‌های احتمالی را سبب شود. هشدار نارنجی برای آماده‌باش دستگاه‌های مسئول برای مقابله با یک پدیده خسارت‌زا صادر می‌شود.
برچسب ها: هواشناسی تهران