به روز شده در ۱۴۰۲/۰۷/۰۸ - ۰۱:۱۲
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۲/۰۳/۱۹ ساعت ۱۴:۳۴
کد مطلب : ۴۰۸۸۱۸
رسانه‌های ورزشی اروپا، ESM، انتخاب کرد؛

طارمی بالاتر از مسی، کفش طلا برای هالند!

طارمی بالاتر از مسی، کفش طلا برای هالند!
گروه ورزشی: با پایان لیگ‌های اروپایی در کشورهای مختلف این قاره، یکی از فشرده‌ترین فصول فوتبال در سال‌های گذشته به واسطه برگزاری جام جهانی در میانه فصل به اتمام رسید و در این بین، عملکرد برترین گلزنان در لیگ‌های مختلف اروپایی هم نکات جالبی در بر داشت.
شاید برای فوتبال‌دوستان ایرانی، مهم‌ترین دستاورد فردی لژیونرها در این فصل از رقابت‌ها، کسب عنوان آقای گلی مهدی طارمی در لیگ پریمیرا پرتغال بود. جایی که فوق ستاره ایرانی پورتو با 22 گل، برترین گلزن این مسابقات لقب گرفت تا بالاتر از ژوائو ماریو و گونسالو رامس، آقای گل فوتبال پرتغال لقب بگیرد.
مهدی در شرایطی با این تعداد گل آقای گل فوتبال پرتغال شد که در صدر جدول برترین گلزنان فوتبال اروپا، ارلینگ هالند، غول نروژی منچسترسیتی، در یکی از شگفت‌انگیزترین فصول ممکن، با 36 گل برنده جایزه کفش طلای فوتبال اروپا می‌شود.
1884890
جایی که این ستاره با عبور از رکوردهای تاریخی لیگ جزیره، بالاتر از هر بازیکن دیگری در یک لیگ اروپایی گلزنی کرد تا جایی که 30 گل زده بازیکنی چون هری کین هم قدر کافی را نبیند.
در این فهرست بعد از هالند و کین، کیلیان امباپه و لاکازت در رده‌های سوم و چهارم قرار دارند و اوسیمن، جاناتان دیوید از لیل، لواندوفسکی، اینر والنسیا، فلوریان بالوگون و لائوتارو مارتینز جایگاه پنجم تا دهم را به دست آوردند.
مهدی طارمی، مهاجم ایرانی پورتو هم در شرایطی در کنار مائورو ایکاردی یک پله پایین‌تر از رشفورد در رده 26 قرار گرفته که لئو مسی، فوق ستاره دنیای فوتبال در کنار نیکولاس فولکروگ و انکونکو مشترکا در رده 28 قرار دارند.
آنتوان گریزمان، بوکایو ساکا، الکسیس سانچز، سرژ گنابری، کولو موآنی و اولیویه ژیرو، دیگر ستارگان مشهور فوتبال اروپا هستند که در این فهرست جایگاهی پایین تر از مهدی طارمی دارند.
گفتنی است در جدول کفش طلای ESM (رسانه‌های ورزشی اروپا)، پنج لیگ معتبر اروپایی ضریب 2 دارند و لیگ‌های نظیر ترکیه، پرتغال و هلند ضریب 1.5 دارند. با این حساب طارمی با ثبت 22 گل، امتیاز 33 را دریافت کرده و به طور مثال مسی با به ثمر رساندن 16 گل در لیگ یک فرانسه، امتیاز 32 را دریافت کرده است.
1884891