به روز شده در ۱۴۰۲/۰۷/۰۸ - ۰۱:۱۲
 
۱
تاریخ انتشار : ۱۴۰۲/۰۳/۱۹ ساعت ۱۴:۴۸
کد مطلب : ۴۰۸۸۲۵

جنگنده‌های اسرائیلی در مسیر خلیج فارس

جنگنده‌های اسرائیلی در مسیر خلیج فارس
گروه بین الملل: فرمانده نیروی هوایی آمریکا در سنتکام،  اعلام کرد که بمب ‌افکن‌های استراتژیک آمریکا به نیروهای ائتلاف در منطقه خاورمیانه، از جمله اسرائیل، پیوسته‌اند.
 در بیانیه ژنرال الکس گرینکویچ، فرمانده نیروی هوایی آمریکا در فرماندهی مرکزی آمریکا (سنتکام) به طور مشخص به ایران یا هیچ دشمن دیگری اشاره نشده، اما به خوبی مشخص شده که اسرائیل و آمریکا توانایی‌های فرافکنی قدرت خود را به رخ ایران می‌کشند.
فرمانده نظامی آمریکا توضیح داد که مأموریت‌های بمب افکن نشان دهنده تعهد کشورش به شرکای خود است و توانایی آن را برای ارائه یک نیروی فوق‌العاده در هر لحظه نشان می‌دهد.
وی افزود: "ما با هم کار می‌کنیم تا مفاهیم طراحی شده را اجرا کنیم. مفاهیمی که ما را در اجرای بازدارندگی استراتژیک‌تر و در قابلیت‌هایمان انعطاف‌پذیرتر می‌کند. امروز شاهدی بر این توانایی و قدرت مشارکت‌های ما بود."
او همچنین گفت: "ما نه تنها به طور یکپارچه در هوا ادغام می‌شویم، بلکه در زمینه‌های دیگر به روش‌های جدید و نوآورانه کار می‌کنیم. این نیروی ویژه از این نظر تاریخی بود که اولین بار بود که چندین نوع سلاح را به پرواز درآوردیم."
وی به طور دقیق‌تر گفت: در جریان تمرین از مهمات حمله مستقیم مشترک GBU-۳۸ و همچنین یک موشک مستقیم هوا به سطح مشترک GM-۱۵۸A (جاسم) استفاده کردیم.
گرینکویچ در پایان تاکید کرد: "رویدادها توانایی ما را - در هماهنگی با شرکایمان - برای به کارگیری قابلیت‌های خرد کردن در هر زمان و هر کجا که لازم باشد نشان می‌دهند."
آویخای اردعی، سخنگوی ارتش اسرائیل گفت، دو فروند جنگنده اف ۱۶ دی اسرائیلی، دو بمب افکن بی ۱ آمریکایی را که در مسیر خود از منطقه خلیج فارس از آسمان آن عبور می‌کردند، همراهی کردند. این سورتی پرواز در چارچوب همکاری نزدیک با ارتش آمریکا صورت می‌گیرد که عنصر مهمی در حفظ آسمان اسرائیل و خاورمیانه است.
دوازدهم مارس نیز وزارت جنگ اسرائیل توئیتی را منتشر کرد که در آن تاکید کرد که جنگنده‌های اف-۱۶ آی اسرائیل با یک بمب افکن راهبردی بی-۵۲ آمریکا در منطقه خلیج فارس همراه بوده‌اند.
برچسب ها: اسرائیل