به روز شده در ۱۴۰۲/۰۷/۰۶ - ۰۱:۴۵
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۲/۰۳/۱۹ ساعت ۱۸:۰۰
کد مطلب : ۴۰۸۸۵۵

علم‌الهدی: هدف انقلاب فقط این نبود که به مملکتی برسیم که اقتصادش درست باشد

علم‌الهدی: هدف انقلاب فقط این نبود که به مملکتی برسیم که اقتصادش درست باشد
گروه سیاسی: نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی تصریح کرد: هدف ما از انقلاب چه بود؟ آیا هدف این بود که فقط به مملکتی برسیم که نانش، آبش و اقتصادش درست باشد و یک جریان متدین و دین‌مدار در این کشور حاکم شود؟ آیا هدف ما این بود که یک عده مزدور آمریکایی را بیرون کنیم تا خود در قدرت باشیم؟ خیر، هرگز این‌طور نبود. نه قدرت، نه وزارت، نه امارت و هیچ‌چیز دیگری از این دست، هدف انقلاب نبود بلکه هدف انقلاب این بود که مردم ما آزاد زندگی کنند.
سید احمد علم الهدی افزود: همه‌ساله، دو سخنرانی از رهبر معظم انقلاب به‌طور مشخص بیانگر راهبرد‌های نظام است؛ یکی سخنرانی رهبری در عید نوروز که در جوار حرم مطهر رضوی صورت می‌گیرد و دیگری سخنرانی رهبری در سالگرد ارتحال امام (ره) که در مرقد ایشان برگزار می‌شود. در سخنرانی نوروزی راهبرد حرکتی نظام در سال پیش رو تبیین می‌شود و در سخنرانی ۱۴ خرداد، راهبرد حرکت کلی امت در مسیر انقلاب، راه امام و خط امام (ره) مورداشاره قرار می‌گیرد. یکی از فراز‌های مهم سخنرانی ۱۴ خرداد امسال مربوط به تشریح امکانات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری امام (ره) بود. رهبری در فرمایشاتشان فرمودند که امام (ره) سخت‌افزار قوی نداشت و سخت‌افزار امام (ره) فقط منحصر در یک کاغذ، یک خودکار و حداکثر یک ضبط‌صوت بود، اما این نرم‌افزار قوی امام (ره) بود که انقلاب را به پیش می‌برد و آن عبارت بود از ایمان و امید. امام (ره) خدا را باور داشت، مسیر حق را باور داشت، رسالت الهی را برای خود باور داشت، هدفی را که باید به آن می‌رسید در نظر می‌گرفت و به قدرت خدا نیز ایمان داشت. این‌ها، مصادیق ایمان خدشه‌ناپذیر امام امت بود.
وی ادامه داد: رکن اول نرم‌افزار امام (ره) این‌ها بود و دومین رکن نیز ناظر بر امیدی بود که امام (ره) به پیروزی داشت؛ به این معنا که از همان ابتدا، امام (ره) باور داشت که این انقلاب پیروز می‌شود و می‌توان ملت را از یوغ استکبار نجات داد. اینجاست که می‌گوییم نرم‌افزار امام (ره)، همان نرم‌افزار حرکتی ما در این انقلاب نیز بوده است و اگر مردم مسلح به همان نرم‌افزار باشند یعنی خدا را باور کنند و ایمان داشته باشند که باید به هدف انقلاب برسند، خدا هم به آنان کمک خواهد کرد و به همان توفیقات و دستاورد‌هایی می‌رسند که امام رسید.
عضو مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: هدف ما از انقلاب چه بود؟ آیا هدف این بود که فقط به مملکتی برسیم که نانش، آبش و اقتصادش درست باشد و یک جریان متدین و دین‌مدار در این کشور حاکم شود؟ آیا هدف ما این بود که یک عده مزدور آمریکایی را بیرون کنیم تا خود در قدرت باشیم؟ خیر، هرگز این‌طور نبود. نه قدرت، نه وزارت، نه امارت و هیچ‌چیز دیگری از این دست، هدف انقلاب نبود بلکه هدف انقلاب این بود که مردم ما آزاد زندگی کنند، روی پای خود بایستند، پیشرفت کنند، جلو بروند، ترقی کنند و به جایی برسند که به دنیا ثابت شود مدیریت سیاسی و اجتماعی بشر باید به دست خدا و نماینده خدا باشند و مردم دنیا نمونه این زندگی را ببینند تا آماده شوند برای پذیرش حکومت جهانی مهدوی.
وی تأکید کرد: ما باید خدا و قدرت نصر الهی را به‌عنوان برترین قدرت‌ها باور کنیم. باید به هدف ایمان داشته باشیم. این مصداق ایمان امام (ره) بود که باعث شد تا ملت با امام (ره) قدم‌به‌قدم جلو برود و یک قدم نیز عقب‌گرد نداشته باشد. شما حقیقت این پیشرفت دائمی را درک کرده‌اید. از پاییز ۱۳۴۱ که امام (ره)، نخستین بیانیه خود را صادر کرد تا خرداد ۱۳۴۲ که حماسه مردم در جای‌جای کشور صورت گرفت، انقلاب به وضعی رسید که مردم متأثر از ایمان امام (ره) باور پیدا کردند که این نهضت به پیروزی می‌رسد حتی به این قیمت که برایش شهید شوند. این وضعی بود که در پاییز ۱۳۴۱ هیچ‌کس حتی فکرش را هم نمی‌کرد، اما زمان گذشت و ثابت شد که در طول این ۶۱ سال از پاییز ۱۳۴۱ تا به امروز، ملت ایران می‌تواند بدون شکست قدم‌به‌قدم جلو بیاید.
علم‌الهدی گفت: در همان سال‌ها، جوانان مملکت شهید می‌شدند و حتی امام (ره) نیز تبعید شد، اما انقلاب به پیشرفت خود ادامه داد. از زمان پیروزی انقلاب تاکنون نیز وضع به همین صورت بوده و پیشرفتی که ما در طول این مدت داشته‌ایم، غیرقابل‌انکار است؛ به گونه‌ای که از زمان سرنگونی نظام ستم‌شاهی تا به امروز، ایران اسلامی به قدرت اول منطقه تبدیل شده و این به برکت اراده‌های نفوذناپذیر مردم بوده است.
وی با اشاره به سخنرانی امیر دریادار شهرام ایرانی فرمانده نیروی دریایی ارتش در سخنرانی پیش از خطبه‌ها ابراز کرد: این توفیق بزرگ به‌زعم بسیاری از مردم یک سفر دریایی ساده است، اما واقعیت قضیه این‌طور نیست. این ناو که بر دریا حرکت می‌کند، مظهر اقتدار نظام است و اینکه جلوی چشم استکبار جهانی، ناو جنگی ما جولان بدهد، این جولان اقتدار نظام است.
امام‌جمعه مشهد همچنین با اشاره به رونمایی از موشک هایپرسونیک سپاه در هفته گذشته اظهار کرد: برادران و خواهران، موشک فتاح که دو روز قبل رونمایی شد، دنیا را تکان داد. موشک هایپرسونیک فقط در انحصار تولید سه کشور دنیا بود؛ آمریکا، روسیه و چین و ایران اسلامی به‌عنوان کشور چهارمی که اقتدار خود را نشان داد و به این فناوری دست پیدا کرد، همان کشوری بود که در دل تحریم‌های دشمنانش قرار داشت. شما ببینید، موشک هایپرسونیک می‌تواند در فاصله ۶ دقیقه و ۴۰ ثانیه به تل‌آویو برسد و در هر ساعت، ۱۵ ماخ سرعت معادل با بیش از ۱۷ هزار کیلومتر سرعت دارد. این موشک قابل‌مهار و انهدام هم نیست. حالا مردم قضاوت کنند و بگویند که آیا این دستاورد، مایه امیدواری نیست؟ این توفیقات به برکت شما مردم حاصل شده، شما که به این دانشمندان، فناوران و جوانان عزیز و بااستعداد امیدوار هستید و باور دارید بر پایه روحیه انقلابی آن‌ها می‌توانید به جایی برسید که هیچ کشوری جلودارتان نباشد.
وی با بیان اینکه پیشرفت‌های نظام، ثمره ایمان و امید مردم است، افزود: مشکلات زیاد است، اما همه قابل‌حل هستند. مشکلات معیشتی و اقتصادی اگرچه برای مردم مشکل‌ساز شده و گرانی‌ها مردم را به زحمت انداخته، اما همه این مسائل قابل‌حل هستند. در روز‌های اخیر، نرخ مسکن ۲۵ درصد کاهش پیدا کرد و باور داریم بقیه قیمت‌ها نیز کاهش پیدا می‌کنند و برپایه ایمان و اراده‌ای که جوانان ما دارند، همه این مشکلات حل خواهند شد.
علم‌الهدی خاطرنشان کرد:، چون امام ایمان داشت، همه ما نیز باید ایمان داشته باشیم و، چون امام امیدوار به آینده بود، همه ما نیز باید امیدوار باشیم، در مقابل تحریم و توطئه‌های دشمن بایستیم و تزلزل به دل راه ندهیم. رهبر معظم انقلاب فرموده بودند که اگر مشکلات را مشاهده می‌کنیم، باید انگیزه ما تقویت بشود برای یافتن راهکار‌های حل مشکل و کمک به کسانی که در میدان ایستاده‌اند و برای حل چالش‌ها تلاش می‌کنند.
وی خطاب به مسئولان ادامه داد: در این شرایط، همان‌طور که مردم ما می‌دانند، مسئولان هم می‌دانند که ما در جنگ هستیم؛ آن هم یک جنگ ترکیبی با دشمنی که با هرچه دارد به میدان آمده و از تحریم اقتصادی گرفته تا توطئه افکنی سیاسی، در تلاش برای متوقف کردن انقلاب است. البته این مصادیق نشانه ضعف دشمن است، زیرا در برابر قدرت‌های ما مستأصل شده‌اند و همان‌طور که در خلیج‌فارس مثل سگ پارس می‌کند، اما جرئت نزدیک شدن ندارد، اکنون رو به این توطئه‌های بچگانه آورده‌اند تا با فتنه‌گری، چند عنصر سودجو را به جان مردم بیندازند.
نماینده، ولی فقیه در استان خراسان رضوی تصریح کرد: در جنگ، مردم ما باور کردند و مقاومت می‌کنند، اما مسئولان هم بدانند که دشمن با ما در حال جنگ است پس باید با چنگ و دندان بجنگند، بی استراحت برای حل مشکلات مردم تلاش کنند و پا پس نکشند. عزیزان من، این را بدانید که اگر بنا شد امروز در این مملکت با شرایطی که وجود دارد، آقای مسئولی بخواهد به قدرت و ریاست خودش تکیه کند، دنبال رفاه و کار روزمره باشد و در عرصه سیاست وارد شود تا به مال و مقامی برسد، این مسئول، خادم نظام نیست بلکه خائن به نظام، ملت و خون شهدا خواهد بود.

۱۴۰۲/۰۳/۱۹ ۱۹:۵۷
اقتصاد یکی از اصلی ترین بنیان های یک کشور است و اقتصاد بیمار میتونه خیلی ضرر برای مردم و کشور داشته باشه (431798)
۱۴۰۲/۰۳/۱۹ ۱۹:۵۸
آقای علم الهدی
اقتصاد برای یک کشور یکی از مهم ترین ارکان هست. فراموش نکنید (431799)
۱۴۰۲/۰۳/۲۰ ۱۰:۱۲
خودش خوب میدونه. اما دفاع از مرزها و حرم و ... سهم ما و بچه های ماست؛ سهم ایشون و بچه هاشون هم اقتصاده. (431847)
۱۴۰۲/۰۳/۲۰ ۱۰:۴۴
فراموش نکردن
ولی فرق میکنه کی رییس باشه (431857)
۱۴۰۲/۰۳/۱۹ ۲۰:۲۰
لابد هدف این وضعیت فرهنگی و مساجد و دهه هشتادیها ...بوده که خدا رو شکر همه را عالی ساختید فقط اقتصاد نداریم که ۱۰ - ۲۰ سال دیگه حل میشه
مشارکت هم که مردم وظیفه شون هست (431810)
۱۴۰۲/۰۳/۱۹ ۲۲:۴۱
این نابغه قرن چرا پرت و پلا میگه (431820)
۱۴۰۲/۰۳/۲۰ ۰۰:۳۳
امام چیزی دگر فرموده بودند (431831)
۱۴۰۲/۰۳/۲۰ ۱۰:۴۲
آقایی که دوره دولت قبل
مردم رو برا معیشت واقتصاد
در همین جایگاه تحریک میکرد
امروز از نفی اقتصاد ومعیشت میگه
اینه حکومت برگزیدگان

برای این همه تناقض (431855)
۱۴۰۲/۰۳/۲۰ ۱۰:۴۵
فراموش نکردن
ولی فرق میکنه کی رییس باشه

همین تناقضها شمارو هرروز
منفور تر کرده (431858)
۱۴۰۲/۰۳/۲۰ ۱۳:۴۳
وقتی اقتصادش درست نباشد همه چیزش بر باد می رود اگه واقعا عالم دین هستید از شما بعیده واقعاً مگه حدیث شریفه زیر یادتون رفته که میگه: فقر سبب نقصان دين و مشوش شدن عقل و جلب كينه مى گردد. یا این یکی «نزديك است كه فقر، انسان را به مرحله كفر برساند» یا جای دیگری فقر را به «الموت الأکبر» یعنی «مرگ بزرگ» تعبیر کرده اند. حالا چه شده که شما اقتصاد رو اینقدر کوچک می شمارید و میگید اگه اقتصاد هم نیست اشکالی نداره. میدونید الان مستأجر چه می کشه؟!!! (431871)
۱۴۰۲/۰۳/۲۰ ۱۳:۵۴
اقتصاد‌نادرست‌یعنی‌بی‌عدالتی‌یعنی‌فقر‌یعنی‌فساد‌ .‌پس‌بفرمایید‌معنی‌دین‌چیه (431873)
مهدی
Iran, Islamic Republic of
۱۴۰۲/۰۳/۲۰ ۱۶:۱۸
سلام
غرض از انزال کتب وارسال رسل. به تعبیر قرآن برای اقامه عدالت بین مردم است واز مهمترین انها عدالت اقتصادی است. (431883)
۱۴۰۲/۰۳/۲۱ ۲۳:۲۸
روایت از پیامبر (ص): خدایا بین مردم و نان آنها جدایی نیانداز.
روایت از حضرت علی (ع): از دري كه فقر وارد شود از در ديگر ايمان بيرون مي رود. (431985)