به روز شده در ۱۴۰۲/۰۷/۱۰ - ۲۰:۳۲
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۲/۰۳/۲۰ ساعت ۱۱:۱۲
کد مطلب : ۴۰۸۹۶۸

زمان معرفی نامزدهای توپ طلا اعلام شد

زمان معرفی نامزدهای توپ طلا اعلام شد
گروه ورزشی: فرانس فوتبال دوشنبه، 16 اکتبر (24 مهر) جایزه توپ طلا را اهدا خواهد کرد، اما فهرست نامزدها روز 6 سپتامبر منتشر خواهد شد. نامزدهای توپ طلای مردان شامل لیستی 30 نفره خواهد بود.
انتظار می‌رود لیونل مسی این جایزه را ببرد. ستاره 35 ساله آرژانتینی توانست با تیم ملی کشورش قهرمان جام جهانی شود و سپس با پاری‌سن‌ژرمن لیگ فرانسه را فتح کرد.
مسی در قطر هفت گل زد و سه پاس گل فرستاد تا برای دومین بار توپ طلای رقابت‌ها را به دست بیاورد. او برای پاریسی‌ها نیز در 41 مسابقه رسمی 21 گل زد و 20 پاس گل فرستاد.
هم‌تیمی او در پاریس یعنی کیلیان امباپه هم شانس بردن توپ طلای امسال را دارد، چرا که بهترین گلزن جام جهانی شد و در فینال مسابقات هت تریک کرد. او در 43 بازی این فصل 41 گل زده است.
ارلینگ هالند، به ویژه اگر لیگ قهرمانان را ببرد هم نامزد جدی برای توپ طلا خواهد بود. او این فصل در 52 بازی 52 گل زده و نقشی کلیدی در قهرمانی سیتی در لیگ برتر و جام حذفی انگلیس داشته است.
فهرست نامزدهای توپ طلای زنان 20 نفره خواهد بود. جایزه یاشین که به بهترین دروازه‌بان اختصاص پیدا می‌کند 10 نامزد دارد و جایزه کوپا که بهترین بازیکن زیر 21 سال را معرفی می‌کند نیز 10 نامزد خواهد داشت.