به روز شده در ۱۴۰۲/۰۷/۰۵ - ۲۳:۵۰
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۲/۰۳/۲۰ ساعت ۱۹:۳۷
کد مطلب : ۴۰۹۰۹۹

یک افشاگری تازه درباره صدام  

یک افشاگری تازه درباره صدام  
گروه بین الملل: یکی از وکلای صدام حسین از نام سه کشور عربی پرده برداشت که قبل از اعدام، به او پیشنهاد شده بود تا به آنجا منتقل شود.
 خلیل الدلیمی، وکیل مدافع صدام،رهبر سابق عراق در مصاحبه‌ای فاش کرد در چند ساعت مانده به اجرای حکم اعدام صدام سه کشور عربی برای تبعید از عراق به او پیشنهاد شده بود. این مساله به شدت مورد توجه فعالان شبکه‌های اجتماعی قرار گرفت.
الدلیمی در مصاحبه‌ای با شبکه خبری العربیه اظهار کرد: محتوای درخواست اینگونه بود که صدام به دست خود نامه‌ای بنویسد و من آن را در رسانه‌ها اعلام کنم با این مضمون که او از نیروهای مقاومت درخواست کند (جنگ را متوقف کنند) و در مقابل صدام به یکی از پایتخت‌های سه کشور عربی اردن، مصر و قطر که آنها تعیین و با آن توافق کرده باشند، منتقل شود.
وکیل صدام در ادامه گفت: همچنین اگر او را قانع می‌کردم می‌توانستم همراه او باشم. من و خانواده‌ام می‌توانستیم همراه با آنچه به قول خودشان به آن یک جیب وصل به خزانه عراق می‌گفتند، برویم و مشکلی هم برای من و هر کسی که با رئیس (صدام) می‌رفت، به وجود نمی‌آمد؛ اما او باید برای همیشه از فعالیت سیاسی و رسانه‌ای کناره‌گیری می‌کرد. پیشنهاد پولی هم برای من و رئیس و هر کسی که او انتخاب می‌کرد، همراهش باشد، وجود داشت.
او افزود: اگر رئیس قانع می‌شد یا من او را قانع می‌کردم پیشنهاد دیگری وجود داشت، با وجود اینکه امکان انتخاب هر فرد دیگری هم جز من وجود داشت؛ اما آنها ترجیح می‌دادند آن فرد من باشم که برای فعالیت سیاسی انتخاب می‌شوم تا بتوانند در مقابل اینکه او را قانع کرده‌ام مرا به سمت معاون رئیس جمهوری برسانند، من هم گفتم که این درخواست را منتقل خواهم کرد و به او خواهم رساند و انتخاب با او است.
الدلیمی درباره تردیدها در مورد مرگ صدام با حلق آویز کردن، گفت: اعدام او فراتر از حلق آویز کردن بود. او توضیح داد که «صدام در حین اعدام در واقع از گذاشتن کیسه روی صورتش خودداری کرد.»
برچسب ها: صدام حسین

آرمین
United Arab Emirates
۱۴۰۲/۰۳/۲۰ ۲۲:۳۴
والله ما که ندیدیم کسی در برابر آمریکایی ها مقاومت کند بعد از سقوط صدام.فقط دو هفته شیعیان جنوب عراق دو هفته مقاومت کردند بعد هم صدام فرار کرد و تو سوراخ موش خودشو پنهان کرد و عراق دیگه مقاومتی نداشت.پس خواهشاً برای عراقی ها تاریخ سازی نکنید (431909)
۱۴۰۲/۰۳/۳۰ ۱۵:۱۰
پس اون بیست هزار سربازی امریکایی که در عراق کشته شدن چی (432677)