به روز شده در ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۱۳:۵۳
 
۱۰
تاریخ انتشار : ۱۳۹۳/۰۲/۲۱ ساعت ۱۳:۱۷
کد مطلب : ۴۱۴۹۷

ترفند گروه پایداری برای انتخابات مجلس‌دهم

گروه سياسي: جبهه پایداری برای تداوم حضور خود در مجلس دهم سیاست جدیدی را اتخاذ کرده است.
ترفند گروه پایداری برای انتخابات مجلس‌دهم
سایت نواندیش با اشاره به این موضوع می​نویسد: پس از تغییر فضای سیاسی کشور با روی کار آمدن حسن روحانی، جبهه پایداری که به رغم هیاهوی زیاد سیاسی در بدترین شرایط از نظر پایگاه مردمی قرار گرفته است، برای ادامه حضور در مجلس  خروج نمایندگان خود از تهران و فعالیت در شهرستان ها را در دستور کار خود قرار داده است. بر این اساس گفته می شود از مدتی پیش کمیته ای در این جبهه تشکیل و در حال بررسی و شناسایی حوزه های انتخابیه غیر استان تهران برای نمایندگان تهرانی خود در مجلس است. بنا به استدلال اعضای این جبهه، با گشایش فضای سیاسی، نمایندگان این جریان شانسی برای پیروزی در انتخابات دهمین دوره مجلس در تهران ندارند و باید به شهرستان‌ها بروند.

با این حال یکی از آسیب‌های مورد اشاره در ارتباط با این تصمیم، تقابل میان نمایندگان عضو اکثریت مجلس با اقلیت عضو جبهه پایداری است. تلاش برای بزرگ نمایی برخی مسایل و طرح پی در پی برخی موضوعات و افزایش حضور رسانه‌ای و سفرهای پی در پی به شهرستان‌ها با توجیه روشنگری در قبال توافق ژنو و ...، در راستای این برنامه می باشد. با این حال تحلیلگران سیاسی معتقدند جبهه پایداری یکی از جریان هایی است که از هم اکنون باید برای وداع با کرسی های پارلمان آماده شود.

صالح
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۳/۰۲/۲۱ ۱۴:۱۷
از همه مهمتر اینکه اینها قصد دارند افراد گروههای رقیب حتی در رده های پائینتر را شناسائی کنند تا در هنگام ثبت نام وکاندیداتوری در انتخابات آنها را رد صلاحیت نمایند تا همانند دوره های قبلی میدان برای یکه تازیشان باز باشد . (226685)
رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۳/۰۲/۲۱ ۱۵:۳۶
عمرا!!! جلوشونو میگیریم... از یه شهر دیگه یه نفر بیاد کاندبد نمایندگی مجلس یه شهر دیگه بشه بگه به چند منه؟؟؟؟ (226735)
دکترحاتمی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۳/۰۲/۲۱ ۱۶:۲۱
این یک فرصت برای اعتدال گرایان است که تحرک داشته باشند. (226747)
آرمين
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۳/۰۲/۲۱ ۱۶:۳۴
گذشته ها گذشته مردم ديگه آگاه شده اند تو انتخابات سال گذشته روستاييان سهم زيادي در پيروزي روحاني داشتند.مردم به پايداريها راي نمي دهند درتهران وشهرستان و روستا فرق نمي كند. (226755)
حامد
Europe
۱۳۹۳/۰۲/۲۱ ۱۹:۰۸
ما هم باید با برنامه عمل کنیم.هر کدوم از ما باید یک رسانه باشیم.باید افراد خانواده و دوستانمون رو آگاه کنیم.نباید انتظار داشته باشیم که همه کارها رو دولت یا بزرگان اصلاحات و اعتدال انجام بدن. (226827)
دانشجو
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۳/۰۲/۲۱ ۲۲:۴۰
جبهه ی پایداری در آستانه ی انحلال و نابودی است (226868)