به روز شده در ۱۴۰۲/۰۹/۰۸ - ۱۹:۱۱
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۲/۰۴/۲۳ ساعت ۱۹:۰۴
کد مطلب : ۴۱۵۸۵۸

بزرگترین مار پیتون جهان شکار و کشته شد

بزرگترین مار پیتون جهان شکار و کشته شد
گروه فیلم: شکارچیان مار در ایالت فلوریدا در آمریکا از لحظات شکار یک مار پیتون برمه‌ای ۵ متر و ۸۰ سانتی‌متری ویدئویی منتشر کرده‌اند که مورد توجه رسانه‌ها و کاربران شبکه‌های اجتماعی قرار گرفته است.
.....
به گزارش فرارو، این مار غول پیکر که توسط جیک والری ۲۲ ساله گرفته شده ۵۶ کیلوگرم وزن دارد. مقامات، مار اندازه گرفتند و گفتند که این مار طولانی‌ترین مار ثبت شده تاکنون است.ویدئویی از لحظه شکار کردن این مار پیتون منتشر شده که والری در حالی که مار را از دمش به جاده می‌کشد پیتون به سمت او حمله می‌کند. والری و مار روی زمین کشتی گرفتند تا اینکه دیگران برای کمک دست به کار شدند.

این مار پیتون به دلیل اینکه یک گونه مهاجم در فلوریدا است کشته شد. مقامات حفاظت از جنوب غربی فلوریدا، پیتون‌ها را مار‌هایی بومی آسیا و گونه‌ای مهاجم در جنوب فلوریدا می‌دانند. از این‌رو این ایالت به شکارچیان اجازه می‌دهد تا مار‌هایی را که حیات وحش محلی مانند راکون‌ها و بابکت‌ها آسیب می‌زنند، شکار یا بکشند.

پیتون‌های برمه‌ای یکی از بزرگترین مار‌های روی کره زمین هستند. آن‌ها همچنین یک گونه مهاجم هستند که در بسیاری از نقاط جنوب فلوریدا وجود دارند. آن‌ها در حال ویران کردن جمعیت حیوانات بومی ایالت هستند و به دلیل اینکه هیچ شکارچی طبیعی در فلوریدا ندارند، والری شب‌های خود را به شکار این هیولا‌ها می‌گذراند.

او گفت: این عالی است که بتوانیم بر محیط زیست فلوریدا جنوبی تأثیر بگذاریم. ما عاشق این اکوسیستم هستیم و سعی می‌کنیم تا حد امکان از آن محافظت کنیم.رکورد قبلی بزرگترین مار پیتون در سال ۲۰۲۰ در اورگلیدز آمریکا به طول ۵.۴۰ متر ثبت شده بود.

به گفته کمیسیون حفاظت از حیات وحش فلوریدا، این مار‌های پیتون چنان تهدید بزرگی هستند که شکارچیان و ساکنان به طور یکسان برای کشتن آن‌ها نیازی به مجوز ندارند.ایالت فلوریدا یک مسابقه سالانه بین شکارچیان حرفه‌ای و آرماتور‌ها برای شکار مار‌های پیتون برگزار می‌کند و شرکت کنندگان برای دریافت جایزه از ۱۰۰۰ تا ۱۰۰۰۰ دلار رقابت می‌کنند.
برچسب ها: مار پیتون