به روز شده در ۱۴۰۲/۰۹/۱۸ - ۱۲:۴۸
 
۵
تاریخ انتشار : ۱۴۰۲/۰۶/۰۹ ساعت ۱۵:۳۱
کد مطلب : ۴۲۵۳۵۲

یکی از معترضان زندانی محکوم به اعدام درگذشت

یکی از معترضان زندانی محکوم به اعدام درگذشت
گروه سیاسی: خبرگزاری میزان (وابسته به قوه قضاییه) نوشت: براساس اعلام روابط عمومی زندان نوشهر جواد روحی یکی از زندانیانی که در این زندان با حکم قانونی در زندان به سر می‌برد ساعت ۳:۴۵ بامداد پنجشنبه ۹ شهریور ماه در زندان به دلیل تشنج به بیمارستان شهید بهشتی نوشهر منتقل شد. پس از انتقال جواد‌ روحی به بیمارستان متاسفانه با وجود اقدامات کادر پزشکی این فرد در بیمارستان «فوت» می‌کند.
روابط عمومی زندان ‌نوشهر هم اعلام کرد: درباره «فوت» جواد روحی دستور قضایی، پرونده تشکیل و به شعبه اول بازپرسی ارجاع شده است و دادستان نوشهر به همراه بازپرس، با حضور در زندان از هم بندیان متوفی در مورد وی سوال کرده‌اند. با دستور قضایی مقرر شده است دوربین‌های مدار بسته زندان بازبینی و بررسی شوند و وسایل شخصی «متوفی» از جمله یادداشت‌ها و داروهای وی مستندسازی شود. جسد «متوفی» برای بررسی علت تامه فوت و معاینات سم شناسی به پزشکی قانونی ارسال شده و نسبت به کالبدشکافی و نمونه گیری اقدام شده است. 
مجیدکاوه، وکیل این معترض زندانی، با تایید این خبر اعلام کرد که به خانواده موکلش ساعاتی پیش اطلاع دادند که روحی در زندان نوشهر فوت شده است.
جواد روحی ۳۵‌ساله، لیسانس حقوق و اهل شهرستان آمل شهریور سال گذشته بازداشت و به اتهامات فساد فی‌الارض، محاربه و ارتداد از سوی دادگاه انقلاب اسلامی ساری به ۳ بار اعدام محکوم شده بود که این حکم در دیوان عالی کشور نقض شد.