به روز شده در ۱۴۰۲/۰۹/۱۴ - ۲۱:۵۹
 
۲
تاریخ انتشار : ۱۴۰۲/۰۶/۱۰ ساعت ۱۹:۱۵
کد مطلب : ۴۲۵۵۹۵

دوقطبی شدن جامعه با تجمعات حجاب

دوقطبی شدن جامعه با تجمعات حجاب
 گروه سیاسی: مسعود پزشکیان، نماینده تبریز در مجلس با کنایه به تحصن‌کنندگان حجاب گفت: تا امروز اختلافی وجود نداشته است و کسی با فرد باحجاب مشکلی نداشته، اما اگر اتفاقی بیفتد امکان دارد نسبت به آن‌ها نگاه دیگری داشته باشند.
به گزارش جماران، مهم‌ترین بخش‌های گفتگوی مسعود پزشکیان را می‌خوانید:
بد است که در جامعه دو گروه با نگاه رقیب یا دشمن به هم نگاه کنند.
کسانی که برای حجاب تحصن کردند، به جای تحصن باید رفتار و الگویی از خود نشان دهند که جاذبه ایجاد کنند. با تحصن رفتار درست نمی‌شود؛ خیلی از این افراد اگر به خانواده‌های خود برگردند می‌بینند کسی به حرف‌های آن‌ها گوش نمی‌دهند و با دعوا نمی‌توان آن‌ها را جذب کرد.
اعتقاد یک باور درونی است و اجبار خارجی نیست! اگر رفتار و الگو را در جامعه اشاعه دهیم راحت‌تر می‌توانیم افراد را جذب کنیم، اما با تحکیم، دستور و جرایم نمی‌توان کاری کرد.
این رفتارها(تجمعات حجاب) منجر به شکل گیری دو قطبی در جامعه می‌شود. تا امروز اختلافی وجود نداشته است و کسی با فرد باحجاب مشکلی نداشته، اما اگر اتفاقی بیفتد امکان دارد نسبت به آن‌ها نگاه دیگری داشته باشند. اگر این اتفاق بیفتد بد است که در جامعه دو گروه با نگاه رقیب یا دشمن به هم نگاه کنند.
فکر نمی‌کنم مساله حجاب با جرایم مالی به جایی برسد.
باید جامعه شناسان، اساتید تربیتی، روانشناسان را می‌آوردند و به بحث و گفت و گو می‌پرداختند. باید روش جامع و کاملی را بیاوردند، اما لایجه فعلی فکر نمی‌کنم به نتیجه کاملی برسد.
من از ابتدا مخالف اینگونه رفتارها بودم.