به روز شده در ۱۴۰۲/۰۷/۰۷ - ۱۹:۵۴
 
۲
تاریخ انتشار : ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ ساعت ۱۹:۱۳
کد مطلب : ۴۲۸۸۷۹

جو بایدن خطاب به دوتابعیتی‌ها: به ایران نروید

جو بایدن خطاب به دوتابعیتی‌ها: به ایران نروید
گروه بین‌الملل: رئیس جمهوری ایالات متحده، روز دوشنبه ٢٧ شهریور پس از آزادی پنج زندانی دوتابعیتی ضمن استقبال از آزادی آنها، از شهروندان آمریکایی خواست به ایران سفر نکنند.
جو بایدن، همچنین از سلطان عمان و امیر قطر بابت کمک به آزاد شدن پنج فرد بازداشت‌شده در ایران به عنوان بخشی از توافق مبادله زندانی میان تهران و واشنگتن تشکر کرد.

وزارت اطلاعات و احمدی‌نژاد به فهرست تحریم‌ها اضافه شدند
وزارت دارایی آمریکا وزارت اطلاعات ایران و محمود احمدی‌نژاد را به فهرست تحریم‌های خود اضافه کرد.
در بیانیه این وزارتخانه آمده که آمریکا یک کانال بشردوستانه برای کمک‌های دارویی و غذایی به مردم ایران در قطر دائر کرده و ضمن تاکید بر ادامه تحریم‌های ایران، دو مورد جدید را به فهرست تحریم‌ها اضافه کرد. تحریم وزارت اطلاعات و محمود احمدی نژاد به گفته یک مقام ارشد دولت آمریکا طبق قانون لوینسون انجام شده است. به گزارش خبرگزاری فرانسه، این مقام ارشد که نامش ذکر نشده، گفته بود: «آمریکا هیچوقت موضوع باب لوینسون را رها نمی‌کند. ما از رژیم ایران می‌خواهیم شرح کاملی از آنچه برای باب لوینسون اتفاق افتاده بدهد. ما همچنین تحریم‌های تازه‌ای را طبق قانون لوینسون برای وزارت اطلاعات و رئیس‌جمهور سابق محمود احمدی نژاد برای اعمال‌شان اعمال می‌کنیم. اینها سری دوم تحریم‌ها هستند که به باور من تحت عنوان قانون لوینسون اعمال می‌شوند. اینها اخرین موارد نخواهند بود.»
برچسب ها: جو بایدن