به روز شده در ۱۴۰۲/۰۹/۱۰ - ۱۳:۱۶
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ ساعت ۱۴:۲۷
کد مطلب : ۴۲۹۲۲۴
پاهای گلر النصر از دستانش فعال‌تر بود

گزارش آ.اس از شب خاکستری رونالدو در تهران

گزارش آ.اس از شب خاکستری رونالدو در تهران
گروه ورزشی: روزنامه آ.اس اسپانیا در گزارشی به دیدار پرسپولیس و النصر پرداخته و نوشته است: اولین پیروزی النصر با حضوری پرتغالی ها در لیگ قهرمانان آسیا، مقابل پرسپولیسی که 14 بازی را بدون باخت پشت سر گذاشته بود.
این ورزشگاه با کارهایی که تازه شروع شده بود، یادآور بازسازی سانتیاگو برنابئو بود. سکوهای ورزشگاه آزادی با گنجایش بیش از 78 هزار تماشاگر، به دلیل محرومیتی که باشگاه ایرانی در سال 2021 به آن محکوم شد، خالی بود. نیمه اول مسابقه هم مانند جو ورزشگاه، یک تقابل سرد بود. هر دو تیم بدون ریسک و بدون تلاش برای گلزنی، برای ارزیابی رقیب به میدان رفتند.
النصر مقابل پرسپولیسی ها توپ را در اختیار گرفت که بعد از 4 دقیقه ترابی را به دلیل مصدومیت از دست داد. سعودی ها فشار زیادی را اعمال کردند و با وجود آنکه چندین موقعیت را به دست آوردند، اما آخرین پاس هرگز در شرایط خوبی به مهاجمان نرسید. اولین فرصت بزرگ را کریستیانو رونالدو در دقیقه 19 به دست آورد، ارسال مانه توسط مدافعان پرسپولیس دور شد و توپ برگشتی به سلطان الغنام رسید که ضربه سر کریستیانو را به همراه داشت. ضربه او که به مرکز دروازه زده شد، توسط دروازه بان مهار شد.

1928198
وقت بازی می گذشت ولی مسابقه ریتم خوبی نداشت. ایرانی ها بدون یک گلوله پشت سر منتظر ماندند. نواف العقیدی (دروازه بان النصر) در نیمه اول بیشتر با پا توپ را لمس کرد تا با دست. در دقیقه 35 النصر با پاس کریستیانو که در موقعیت آفساید قرار داشت، یک گل توسط غریب به ثمر رساند که داور آن را مردود اعلام کرد. غریب در واقع در کنار مانه فعال ترین بازیکن تیم النصر بود.
1928201
نیمه دوم در حالی آغاز شد که میزبان در زمین رقیب، کار پرس را انجام می دادند و می خواستند حمله کنند، کاری که در تمام نیمه اول انجام نداده بودند. با این حال، اولین کسی که خلق موقعیت می کند، عبدالرحمن غریب است که بار دیگر خطرناک ترین فرصت باشگاه عربستانی را ایجاد کرد. ریتم بازی در دقیقه 51 با اخراج میلاد سرلک که به دلیل خطا روی رونالدو کارت زرد دوم را دریافت کرد، تغییر می کند.
1928199
با این اتفاق، واکنش پرسپولیس و تلاشش برای تسلط بر توپ پایان یافت. آنها اما توسط زاهدی می توانستند از حریف پیش بیفتند که  ضربه سر او از بالای تیر افقی به بیرون رفت. کمی بعد، گل اول النصر توسط غریب از راه رسید. کریستیانو یک پاس عالی را برای بروزوویچ ارسال کرد و او آن را پشت سر وینگر عربستانی قرار داد تا گل اول را بزند، البته مدافع حریف توپ را قطع کرد و باعث تغییر مسیرش شد.
پس از باز شدن دروازه، تسلط میهمان بر بازی بیشتر شد. پرسپولیس به سختی وارد زمین حریف می شد و 10 دقیقه بعد از گل نخست، کار میزبان توسط بازیکنی در جناح چپ النصر به پایان رسید. این بار قاسم، مدافع کناری بود که با پاس غریب، توپ را به جایی شوت کرد که تار عنکبوت برداشته بود و تور دروازه بیرانوند را پاره کرد. شوت خشک و پرقدرت او، نتیجه را 0-2 کرد تا شکست ناپذیری پرسپولیس از دست برود.
1928200
در دقایق پایانی بازی، النصر و به خصوص کریستیانو همچنان به دنبال افزایش اختلاف و استفاده از 10 نفره بودن پرسپولیس بودند. در دقیقه 89 یک لحظه بلاتکلیفی وجود داشت که پنالتی احتمالی لاپورت بررسی شد ولی در نهایت مشخص شد اتفاقی رخ نداده است. در حالی که داور با VAR مشورت می کرد، کریستیانو پس از یک بازی خاکستری و نه چندان پرفروغ تعویض شد، که البته او با آن پاس منجر به گلی که به مارسلو بروزوویچ داد، کمی خودش را در زمین نشان داد.
النصر در مسابقه‌ای پیروز شد که به دلیل خستگی تیم، روی فرم نبود اما سه امتیاز اول را در تلاش برای فتح آسیا به دست آورد، که البته رسیدن به این هدف آسان نخواهد بود.