به روز شده در ۱۴۰۲/۰۹/۰۹ - ۱۹:۱۹
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ ساعت ۱۷:۲۰
کد مطلب : ۴۲۹۲۶۴

ویدئوی تلخ از شکار گوزن کور شده توسط پلنگ

ویدئوی تلخ از شکار گوزن کور شده توسط پلنگ
گروه فیلم:یک گوزن پس از کور شدن توسط یک مار کبرای تف‌انداز توسط یک پلنگ شکار شد.به گزارش فرارو، موسی بوکابا که این فیلم شگفت انگیز را ثبت کرده می‌گوید: وقتی وارد پارک ملی کروگر شد، با عبور از دروازه پل کروگر به جاده S۳ پیچید. او به سمت نقطه‌ای رفت که خیلی خوب می‌شناخت، اولین گذرگاه از بستر رودخانه، نقطه‌ای زیبا و خاص در پارک ملی کروگر.
 
هنگامی که موسی و همسرش به بستر رودخانه نزدیک شدند، توجه آن‌ها بلافاصله به یک گوزن سرگردان جلب شد. چیزی که این رؤیت را خارق‌العاده می‌کرد این بود که به نظر می‌رسید این حیوان از هر دو چشم کور شده بود، احتمالاً به دلیل رویارویی با یک مار سمی. در حالی که آن‌ها با تعجب تماشا می‌کردند، گوزن به بستر رودخانه افتاد و کانون توجه همه شد.
 
در این مرحله به نظر می‌رسید که گوزن بسیار سرگردان بود. از حرکاتش معلوم بود که واقعا نمی‌تواند ببیند کجا می‌رود. او به حرکت دایره‌ای ادامه داد و شاید سعی داشت حس آگاهی از محیط اطراف خود را به دست آورد.
او نمی‌دانست، پلنگی در دوردست زیر درختی در بستر همان رودخانه خودش را نظافت می‌کرد. ویدیوئی که موسی گرفته است، اتفاق بعدی را به تصویر می‌کشد، لحظه‌ای از انتظار و هیجان شدید. سطح آدرنالین در ماشین به اوج خود رسید، زیرا آن‌ها متوجه شدند که در شرف مشاهده یک تعامل جذاب حیات وحش هستند.

این فیلم رویکرد مخفیانه پلنگ را هنگام حرکت بر سمت گوزن آسیب‌پذیر نشان می‌دهد. تنش در وسیله نقلیه با تماشای این برخورد به اوج خود رسید. همانطور که موسی آن را توصیف کرد: این یک تجربه هیجان‌انگیز و مضطرب بود.اوج این برخورد خارق‌العاده زمانی بود که پلنگ با موفقیت حیوان را شکار کرد. موسی و همراهانش در حالی که پلنگ را تماشا می‌کردند که کشتار خود را در جاده حمل می‌کرد و در بوته‌ها ناپدید می‌شد، شگفت‌زده ماندند.
....
برچسب ها: حیات وحش