به روز شده در ۱۴۰۲/۰۹/۰۹ - ۱۹:۱۹
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۲/۰۶/۳۰ ساعت ۱۰:۴۷
کد مطلب : ۴۲۹۳۱۰

چگونه روحیه خود را شاد کنیم؟ (روش تقویت روحیه و اعصاب)

گروه کسب و کار: کارهای زیادی سبب می‌شوند ما در زندگی‌مان احساس شادی بیشتری داشته باشیم مثلا فعالیت جسمانی، گفتگو با دوستان، استفاده از مواد غذایی مفید، وقت گذراندن در محافل شاد، خالی کردن ذهن از نفرت‌ها و ... اما امروزه اکثر پرخاشگری‌هایی که در کوچه و خیابان می‌بینیم و حتی افسردگی و ناراحتی افرادی که از چهره‌شان غم می‌بارد، دلیل واحدی دارد. آن هم مشکلات اقتصادی، دوندگی‌های فراوان و نرسیدن به سود، بالا رفتن قیمت‌ها و ناتوانی در برآورده کردن نیازها است.
چگونه روحیه خود را شاد کنیم؟ (روش تقویت روحیه و اعصاب)
این باور وجود دارد که اگر به دنبال شادی هستیم، باید در ابتدا عوامل ناراحتی را از بین ببریم و سپس با انجام کارهای مفرح، روح تازه‌ای به زندگی بدهیم تا به طور مداوم‌تری بتوانیم شاد بمانیم.
 
تاثیر تقویت روحیه و اعصاب در کسب و کار
تقویت روحیه و اعصاب تاثیری باورنکردنی بر بهبود کسب و کار و افزایش درآمد دارد. این تجربه را ممکن است همه ما داشته باشیم که وقتی اصطلاحا سر کیف هستیم، هر موضوعی را بهانه می‌کنیم تا از آن ایده جدیدی بیرون آوریم و برای زندگی و کارمان برنامه‌های شیرین‌تری بچینیم.
بنابراین باید به درستی به این سوال که چگونه روحیه خود را شاد کنیم ؟ پاسخ دهیم تا با پیدا کردن مناسب‌ترین پاسخ‌ها، همه جوانب زندگی‌مان از روابط گرفته تا سطح درآمد را دگرگون کنیم.
برای مثال، اگر شما یک کلینیک درمانی در زمینه ایمپلنت دندان دارید و هم زمان از روحیه خوب و شادی برخوردار هستید، قطعا ایده‌های بازاریابی بیشتری در زمینه تبلیغات کلینیک دندانپزشکی به ذهنتان خطور می‌کند.

برای تقویت روحیه چه بخوریم؟
در برخی از مواقع، افسردگی و ناراحتی علل روحی ندارند و به دلیل کمبود ویتامین‌ها و برآورده نشدن نیازهای بدن صورت می‌گیرند. پیشنهاد می‌کنیم در ابتدا به خوبی نسبت به بدن خود آگاهی داشته باشید و با انجام آزمایش‌ها، متوجه شوید چه چیزی برای شما لازم است.
برای مثال، اسفناج و سبزیجات دیگری مانند جعفری و ... آهن بالایی دارند که همین موجب کمک به افرادی می‌شود که دلیل شاد نبودن و احساس بی‌حوصلگی‌شان، کمبود آهن است. غیر از این، قهوه به دلیل کافئین بالایی که دارد، فرح بخش است و می‌تواند برای مدتی فرد را شاد نگه دارد.
مصرف انواع غذاهای دریایی به خصوص ماهی قزل آلا و ... به خاطر امگا 3 موجود در آن‌ها، بسیار تقویت‌کننده هستند و فرد را سرحال می‌کنند.
با تحقیق درباره هر یک از مواد غذایی اطراف‌تان می‌توانید مفیدترین موارد را در سبد غذایی خود وارد کنید و از فوائد بی نظیر آن‌ها لذت ببرید.

 

تاثیر اعتیاد در روحیه
هیچ چیز بیش از اعتیاد نمی‌تواند جسم و روح فرد را تحت تاثیر قرار دهد و آسیب‌های شدیدی را وارد کند. تاثیر اعتیاد در روحیه حتی بیشتر از جسم است زیرا این وابستگی و کشش به سمت مواد مخدر به دلیل مشکلات ایجاد شده در روان می‌باشد و پس از ترک نیز تخریب روحیه خود فرد و اطرافیان ادامه خواهد داشت مگر این که فرد در مرکز ترک اعتیاد خصوصی قانونی با امکاناتی بالا مثل کمپ کوهیار درمان شود و در آن، روان درمانی و خانواده درمانی نیز انجام پذیرد.

 چگونه یک زن شاد باشیم؟
راه‌هایی از جمله داشتن روتین مورد علاقه در برنامه روزانه، خرید، مطالعه، وقت‌گذرانی با دوستان و ... برای احساس شادی در زنان وجود دارد اما یکی از عوامل بسیار مهم در تقویت روحیه زنان، استقلال مالی است.
برای این که خانم‌ها بتوانند خیلی زود کاری را شروع کنند که جذاب بوده و درآمدزایی خوبی به همراه داشته باشد، بلاگری یکی از مناسب‌ترین گزینه‌ها است.
لازمه‌ی موفقیت و بالا بردن کیفیت کار بلاگری علاوه بر فن بیان و جذابیت چهره و حرف‌های شنیدنی، داشتن دکوری چشمگیر تزئین شده با تابلوهای ال ای دی و نئون و ... هم از موارد مهم هستند.روحیه ام خراب است چه کنم؟
در کنار تغذیه مناسب، ورزش، گفتگو با دوستان و ... که همگی در تسکین روحیه موثر هستند، مراجعه به روانشناس و دریافت مشاوره از آن‌ها تاثیراتی شگرف در بهبود سلامت روح و روان خواهد داشت.

منابع :
•      psychiatry.org
•    Tehrankamp.com
•    healthline.com
•    Responsiw.com