به روز شده در ۱۴۰۲/۰۹/۱۰ - ۱۳:۱۷
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۲/۰۶/۳۰ ساعت ۱۴:۴۷
کد مطلب : ۴۲۹۳۴۸

 کره جنوبی باید مابه‌التفاوت به ایران بپردازد

 کره جنوبی باید مابه‌التفاوت به ایران بپردازد
گروه سیاسی: معاون حقوقی رئیس‌جمهور گفت: بدون اینکه نظر قطعی را اعلام کنیم، فکر می‌کنیم کره جنوبی باید مابه‌التفاوت پول ما را پرداخت کند.
به گزارش باشگاه خبرنگاران، محمد دهقان،  درباره امکان شکایت از کره جنوبی بابت کاهش ارزش اموال بلوکه شده ایران در این کشور، اظهار کرد: بعد از اینکه وجوه ما از کره آزاد شد، این مساله مطرح شده که با توجه به این‌که کره جنوبی مانع ارسال وجوه ایران در زمان مناسب شده و ارزش پول کره کاهش یافته و ایران خسارت دیده است، شکایتی مطرح شود. ما کارشناسان خود را بسیج کرده و از وکلای بین‌اللملی تقاضای نظر کردیم و به زودی نظر خود را اعلام می‌کنیم.
وی بیان کرد: دیدگاه اولیه ما این است که کره جنوبی باید مابه‌التفاوت پول را بپردازد، چون این کشور باعث کاهش ارزش ۷ میلیاردی اموال ما شده است، اما نظر قطعی را بعدا مطرح می‌کنیم. ما تقاضای داوری را از مجلس شورای اسلامی کرده و در آستانه شکایت بودیم که موضوع به نتیجه رسید و مذاکرات جواب داد و اصل پول ما براساس پول کره به ما بازگشته است، اما ارزش پول ما کم شده و نسبت به مابه‌التفاوت آن ادعا داریم و در حال انجام کار کارشناسی در این زمینه هستیم.
وی در پاسخ به سوال دیگری با بیان این‌که «۱۰۵ پرونده از منافقین آماده صدور رأی در دادگاه است» گفت: تعجب‌آمیز است چرا در این سال‌های طولانی با جنایاتی که منافقین انجام دادند محاکمه نشدند و حکم برای آن‌ها صادر نشده است.
معاون حقوقی رئیس چمهور خاطرنشان کرد: خوشبختانه در این دولت با پیگیری‌های صورت گرفته ۱۰۵ پرونده از منافقین آماده صدور رأی در دادگاه است.
وی افزود: اقدامات حقوقی بابت خسارت‌های مادی و معنوی که افراد سازمان منافقین در اثر ترور‌ها به مردم وارد کردند بعد از صدور رأی انجام خواهد شد.
برچسب ها: کره جنوبی