به روز شده در ۱۴۰۲/۰۹/۱۴ - ۰۰:۰۲
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۲/۰۶/۳۱ ساعت ۱۱:۴۸
کد مطلب : ۴۲۹۴۷۸

حذف گرایی از رقابت‌های کشتی قهرمانی جهان

حذف گرایی از رقابت‌های کشتی قهرمانی جهان
گروه ورزشی:کاپیتان تیم ملی کشتی فرنگی ایران با شکست برابر حریف ژاپنی از دور رقابت‌های قهرمانی جهان این رشته کنار رفت.مسابقات مرحله نیمه‌نهایی کشتی فرنگی قهرمانی جهان در سالن اشتارک آرنا شهر بلگراد در حال برگزاری است.

رقابت‌های کشتی فرنگی قهرمانی جهان نخستین گزینشی المپیک به شمار می‌رود که در آن ۳۰ سهمیه بین کشور‌های مختلف تقسیم می‌شود. پنج نفرات برتر ۶ وزن المپیکی جواز حضو در پاریس را کسب خواهند کرد.
 
یکی از ناکامان روز نخست رقابت‌های کشتی فرنگی قهرمانی جهان محمدعلی گرایی کاپیتان تیم ملی ایران بود. گرایی که در دور اول ۲ بر صفر آدلت تیولیوبایف از روسیه را مغلوب کرده بود در مرحله دوم این رقابت‌ها برابر کوساکا از ژاپن قرار گرفت و با نتیجه پنج بر پنج شکست خورد.

کشتی گیر ژاپنی هر چند موفق به حضور در مرحله نیمه‌نهایی این رقابت‌ها شد، اما به سد سخت آکژول محموداف قرقیزستانی خورد و در نهایت با نتیجه هفت بر پنج شکست خورد.با شکست نماینده ژاپن گرایی عملا از دور رقابت‌ها حذف و باید برای کسب سهمه المپیک در مسابقات قهرمانی آسیا یا گزینشی المپیک در استانبول شرکت کند. این رقابت‌ها در سال ۲۰۲۴ برگزار خواهد شد.
برچسب ها: محمدعلی گرایی