به روز شده در ۱۴۰۲/۰۹/۱۱ - ۱۲:۱۶
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ ساعت ۰۹:۱۲
کد مطلب : ۴۲۹۵۹۷

تلخ‌ترین باخت استقلال و استراماچونی

تلخ‌ترین باخت استقلال و استراماچونی
گروه ورزشی: استقلال و استراماچونی باخت‌های زیادی نداشتند اما شاید همین باخت دربی برای کل دوران حضور سرمربی ایتالیایی کافی بود.به گزارش ورزش سه، اکثریت هواداران فوتبال مهدی عبدی را با شهراورد شماره ۹۰ بخاطر می‌آوردند. بازی‌ای که از هفته پنجم رقابت‌های لیگ نوزدهم برگزار شد و پرسپولیس گابریل کالدرون با یک گل از سد استفلال استراماچونی گذشت.
 
آن مسابقه که حواشی ریز و درشت زیادی بیرون و درون زمین داشت، دومین دربی پیاپی بود که استقلال در آن پنالتی از دست می‌دهد. در حالی که بازی متعادل پیش می‌رفت شجاع خلیل زاده با خطا روی داریوش شجاعیان در محوطه جریمه، بهترین فرصت را برای پیش افتادن استقلال نصیب بازیکنان این تیم کرد که ضربه علی کریمی را بیرانوند با یک شیرجه خوب مهار کرد.
 
در حالی که بعد از آن موقعیت، می‌رفتیم که شاهد یکی دیگر از تساوی‌های بدون گل در شهراورد باشیم، مهدی ترابی با یک پاس فرار خوب مهدی عبدی ۱۹ ساله را در موقعیت تک به تک قرار داد و ضربه او بعد از برخورد با تیرک به پشت کمر حسینی برخورد کرد و وارد دروازه استقلال شد.کری جالب پرسپولیسی‌ها برای استقلالی‌ها بعد از آن بازی، فرار مهدی عبدی از مدرسه و بازی کردن در دربی بود. کری‌ای که اشاره به سن و سال و ناشناس بودن عبدی در آن روزها داشت.

نکته جالب دیگر از آن بازی، به ثبت رسیدن اولین و تنها گل بخودی تاریخ دربی‌ها توسط سیدحسین حسینی بود. البته که این گل کاملا اتفاقی بود و حسینی کم ترین درصد تقصیر در خوردن آن گل را داشت و حتی از سوی بسیاری، مهدی عبدی به عنوان گلزن دربی معرفی شد.

ترکیب استقلال در شهرآورد ۹۰:
سید حسین حسینی، وریا غفوری، محمد دانشگر، عارف غلامی، سیاوش یزدانی، هروی میلیچ، علی کریمی، مسعود ریگی، داریوش شجاعیان، آرش رضاوند و مرتضی تبریزی

ترکیب پرسپولیس در شهراورد ۹۰:
علیرضا بیرانوند، شجاع خلیل‌زاده، محمدحسین کنعانی‌زادگان، مهدی شیری، محمد انصاری، احمد نوراللهی، سیامک نعمتی، وحید امیری، مهدی ترابی، علی علیپور و جونیور براندائو
 
برچسب ها: استقلال