به روز شده در ۱۴۰۲/۰۹/۰۷ - ۱۳:۴۳
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ ساعت ۱۶:۰۶
کد مطلب : ۴۲۹۷۴۰
کشتی فرنگی قهرمانی جهان - صربستان

شکست «بد» یک ملی‌پوش در مبارزه اول

شکست «بد» یک ملی‌پوش در مبارزه اول
گروه ورزشی: نمایندگان کشورمان در مسابقات ۴ وزن نخست رقابت‌های کشتی فرنگی قهرمانی جهان که در شهر بلگراد صربستان در حال برگزاری است، به ۱ مدال طلا، ۱ مدال نقره و ۱ مدال برنز دست یافتند. در پایان مسابقات چهار وزن نخست امین میرزازاده در وزن ۱۳۰ کیلوگرم به مدال طلا دست یافت، علیرضا مهمدی در وزن ۸۲ کیلوگرم صاحب مدال نقره شد و پویا دادمرز در وزن ۵۵ کیلوگرم به مدال برنز رسید.
مسابقات اوزان ۵۵، ۸۲، ۷۷ و ۱۳۰ کیلوگرم روزهای ۳۰ و ۳۱ شهریور برگزار شد، مسابقات اوزان ۷۲، ۶۰ و ۹۷ کیلوگرم روزهای ۳۱ شهریور و اول مهرماه و مسابقات اوزان ۶۳، ۶۷ و ۸۷ کیلوگرم روزهای جمعه و شنبه اول و دوم مهرماه سال جاری برگزار می‌شود.
علیزاده به سختی کشتی دوم را برد
در وزن ۸۷ کیلوگرم که ۴۳ نفر شرکت کرده اند، ناصر علیزاده پس از استراحت در دور اول، در دور دوم با الیاس پاگکالیدیس از یونان رفت و ۶ بر ۴ به پیروزی رسید. علیزاده در شرایطی برنده شد که ابتدا از حریف ۴ بر ۳ عقب بود اما در نهایت توانست حریف را شکست دهد.
علیزاده در کشتی دوم هر چند با امتیاز ۴ به ۴ برابر حریف خود به برتری رسید اما کشتی سختی را پشت سرگذاشت و اقتدار لازم را نداشت. ژان بلنیوک قهرمان جهان و المپیک از اوکراین، علی جنگیز دارنده مدال برنز جهان از ترکیه در گروه نماینده کشورمان حضور دارند.
ملی‌پوش فرنگی ایران کشتی باخته را برد/ علیزاده به مبارزه برگشت
ناصر علیزاده
محمدرضا گرایی طوفانی شروع کرد
در وزن ۶۷ کیلوگرم که ۴۲ کشتی گیر شرکت کرده اند، محمدرضا گرایی پس از استراحت در دور اول، در دور دوم با ابرار آتابایف قهرمان آسیا از ازبکستان رفت و توانست ۶ بر ۳ حریف را شکست دهد. حسرت جعفراف دارنده مدال برنز جهان از آذربایجان، ابراهیم السید دارنده مدال برنز المپیک از مصر و لوئیز اورتا سانچز قهرما وزن ۶۰ کیلوگرم المپیک از کوبا نیز در گروه گرایی قرار دارد.
شکست «بد» یک ملی‌پوش در مبارزه اول/ در انتظار کشتی‌های بهتر
محمدرضا گرایی
شکست بد محمدی برابر حریف صربستانی
در وزن ۶۳ کیلوگرم که ۲۵ نفر شرکت کرده اند، ایمان محمدی پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم به مصاف گئورگی تیبیلوف از صربستان رفت و ۱۲ بر ۲ مغلوب این کشتی گیر شد و باید منتظر حضور وی در فینال باشد تا به شانس مجدد برود. مراد ممدوف دارنده مدال برنز جهان از آذربایجان در گروه محمدی حضور دارد.