به روز شده در ۱۴۰۲/۰۹/۱۰ - ۲۲:۲۸
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ ساعت ۱۰:۲۴
کد مطلب : ۴۳۰۰۴۷

داخل «هتل» جنایتکاران چه خبر بود؟

داخل «هتل» جنایتکاران چه خبر بود؟
گروه بین الملل: پس از یورش روز چهارشنبه یازده هزار نیروی امنیتی ونزوئلا به زندانی که به مقر مافیا بدل شده بود، چندین دستگاه استخراج بیت‌کوین و پرتاب‌کننده موشک در آن کشف شد.
به گزارش فرارو، مقامات ونزوئلا پس از در دست گرفتن کنترل زندان توکورون و بازرسی آن تعداد زیادی تفنگ تک‌تیرانداز، مواد منفجره، پرتاب‌کننده موشک و نارنجک در آن کشف کردند. همچنین انبوهی کوکائین، ماری‌جوانا و تعدادی موتورسیکلت گران‌قیمت نیز از این مقر مافیای ترن د آراگوا کشف شد.
رمیخیو سبالیوس، وزیر دادگستری ونزوئلا از کشته‌شدن یک سرباز در جریان عملیات تصرف این زندان خبر داد.
مقامات در کنفرانس مطبوعاتی که در خارج از زندان برگزار شد، سطل‌های مملو از گلوله، انبوهی از نوار فشنگ مسلسل و دستگاه‌های استخراج رمزارز بیت‌کوین را به نمایش گذاشتند.
گروه جنایتکار ترن د آراگوا در این زندان امکاناتی همچون باغ وحش، استخر و اتاق‌های شرط‌بندی تعبیه کرده بود.
سبالیوس گفت که حیوانات باغ وحشی که در این زندان نگهداری می‌شدند بر اثر تیراندازی که زندانیان آن را آغاز کردند، کشته شدند. او نگفت چه حیواناتی و چه تعداد در این زندان نگهداری می‌شدند.
وزیر دادگستری ونزوئلا همچنین از دست‌گیری چهار نگهبان این زندان که مظنون به همکاری با مافیای مستقر پشت میله‌ها بودند خبر داد و گفت: هیچ مصونیتی وجود نخواهد داشت. ما علیه همه جنایتکاران و همدستان اقدام خواهیم کرد.
رمیخیو سبالیوس همچنین گفت که هکتور گررو فلورس، رهبر این گروه که به جرم قتل و قاچاق مواد مخدر به ۱۷ سال زندان محکوم شده بود با زندانیان بدرفتاری می‌کرده و نوعی برده‌داری در مقر خود به وجود آورده بود.
به گفته یک منبع آگاه پس از یورش نیرو‌های امنیتی به این زندان از فلورس اطلاعی در دست نیست و او موفق به فرار از زندان شده است.
ترن د آراگوا، قدرتمند‌ترین مافیای ونزوئلاست و در این کشور و کشور‌های همسایه اعمال جنایتکارانه مرتکب می‌شود. بنا بر تحقیقات رونا ریسکز، روزنامه نگار ونزوئلایی این گروه تبهکار که ده سال پیش به وجود آمد، بیش از ۵ هزار عضو دارد و به آدم‌ربایی، سرقت، قاچاق مواد مخدر، فحشا و اخاذی می‌پردازد و دستی هم در قاچاق طلا دارد.
برچسب ها: ونزوئلا