به روز شده در ۱۴۰۲/۰۹/۱۴ - ۰۰:۰۲
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ ساعت ۱۳:۴۹
کد مطلب : ۴۳۰۱۲۸

کارگران آب و فاضلاب شوش ۱۰ ماه مزد طلبکارند

کارگران آب و فاضلاب شوش  ۱۰ ماه مزد طلبکارند
گروه اقتصادی: کارگران آب و فاضلاب شهرستان شوش ۶تا ۱۰ ماه حقوق معوقه مطالبات مزدی طلبکارند.به گزارش ایلنا، یک منبع کارگری در استان خوزستان گفت: کارگران شاغل در بخش‌های مختلف اداره آب و فاضلاب شهرستان شوش بین ۶ تا ۱۰ ماه حقوق پرداخت نشده دارند.
 
این کارگر که مدعی‌ست پرداخت بیمه آن‌ها هم چندین سال به تاخیر افتاده، در ادامه گفت: عدم پرداخت دستمزد و بیمه کارگران درحالیست که روز شنبه برای پیگیری مطالباتمان مقابل ساختمان اداره آبفای شوش تجمع کردیم.
یکی از کارگران در تشریح مشکلات پیش آمده، گفت: شمار زیادی کارگر آب و فاضلاب در شهرستان شوش با عناوین شغلی کنتورنویس، لوله‌کش، کلرزن، آب‌دار و غیره هستیم که بعداز ۱۰ تا ۲۰ سال سابقه کار هنوز وضعیت شغلی، حقوقی و بیمه‌ای مشخصی نداریم.

او افزود: در حالی مطالبات‌مان با تاخیر پرداخت می‌شود که همه چیز گران شده اما مسئولان شرکت آب و فاضلاب استان واکنشی به تعیین تکلیف وضعیت مطالبات‌مان و پرداخت حقوقه، بیمه و مشخص شدن وضعیت قراردادهایمان نشان نمی‌دهند.او گفت: برای تامین مایحتاج روزانه خانواده‌هایمان خارج از ساعت کاری هم کار می‌کنیم.به گفته او؛ کارگران خواستار وصول مطالبات عقب افتاده خود از شرکت آب و فاضلاب هستند. ما انتظار داریم مسئولان پیگیر خواسته‌ی کارگران در ارتباط با وصول معوقات مزدی کارگران و اجرای طرح طبقه‌بندی مشاغل برای افزایش حقوق اهمیت باشند.