به روز شده در ۱۴۰۲/۰۹/۰۷ - ۱۳:۲۰
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ ساعت ۱۸:۱۶
کد مطلب : ۴۳۰۱۸۳

تقدیر از بهزاد فراهانی در جشن حافظ

تقدیر از بهزاد فراهانی در جشن حافظ
گروه فرهنگی:در بیست و دومین دوره مراسم سینمایی و تلویزیونی دنیای تصویر  از بهزاد فراهانی قدردانی می‌شود. به گزارش روابط عمومی جشن حافظ، در بیست و دومین دوره مراسم سینمایی و تلویزیونی دنیای تصویر (تندیس حافظ) جایزه یک عمر فعالیت هنری (تندیس حافظ علی معلم) به پاس یک عمر فعالیت هنری به بهزاد فراهانی اهدا و از او قدردانی می‌شود.

بهزاد فراهانی، زاده بهمن ۱۳۲۳ در فراهان، بازیگر، کارگردان تئاتر، نمایشنامه‌نویس و فیلمنامه‌نویس است. او فعالیت هنری خود را با بازی در نمایشی از بهمن مفید آغاز کرد و بعد از آن با کارگردانان صاحب نامی همچون بیژن مفید، عباس جوانمرد، بهرام بیضایی، شاهین سرکیسیان، نصرت پرتوی و … همکاری کرد. وی همچنین در سینما در آثار ماندگار کارگردانانی، چون ایرج قادری، سعید مطلبی، کمال تبریزی، فرزاد موتمن، کاظم معصومی و … نقش آفرینی کرده است.

از نمایشنامه‌های معروف فراهانی «گل و قداره»، «فیروزه»، «خون و گل سرخ»، «بدخیم» و «مطرب» می‌توان نام برد.از آثار ماندگار بهزاد فراهانی می‌توان به نقش آفرینی او در سریال‌های «امام علی (ع)»، «کت جادویی»، «پس از باران» و … اشاره کرد. وی به تازگی اولین فیلم سینمایی خود به نام «مهمانی از کارائیب» را کارگردانی کرده است.بیست و دومین مراسم سینمایی تلویزیونی دنیای تصویر (تندیس حافظ) به عنوان تنها مراسم خصوصی حوزه سینما و تلویزیون ایران، هفته آتی در تهران برگزار می‌شود.
برچسب ها: بهزاد فرهانی