به روز شده در ۱۴۰۲/۰۹/۰۷ - ۱۲:۲۱
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ ساعت ۱۹:۱۹
کد مطلب : ۴۳۰۲۲۷

ورود تانک‌های آمریکایی آبرامز به اوکراین

ورود تانک‌های آمریکایی آبرامز به اوکراین
گروه بین الملل: ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین از ورود نخستین تانک‌های آمریکایی «آبرامز» به کشورش خبر داد.
 زلنسکی در تلگرام نوشت: «آبرامز در حال حاضر در اوکراین است.» آمریکا هفته گذشته وعده داده بود که به زودی نخستین تانک‌های آبرامز را به کی‌یف تحویل دهد.
نخستین تانک‌های آبرامز در حالی به کی‌یف تحویل داده شده که اوکراین از حمله «گسترده» روسیه به شهر بندری «اودسا» در جنوب این کشور خبر داده است.به گفته مقام‌های اوکراینی در پی این حمله، یک نفر مجروح و خسارات زیادی به زیرساخت‌های شهر بندری اودسا وارد شد.بنا به گزارش ارتش اوکراین، روسیه یک‌شنبه شب با ۱۹ پهپاد «ایرانی از نوع شاهد» و دو فروند موشک مافوق صوت «انیکس» به شهر اودسا حمله کرده است.ارتش اوکراین همچنین اعلام کرد که ارتش روسیه در حمله یک‌شنبه شب از ۱۲ موشک کروز «کالیبر» هم استفاده کرده است.
بنا به اعلام ارتش اوکراین، سامانه پدافند هوایی این کشور با سرنگون کردن همه پهپادها و ۱۱ موشک کالیبر نوانسته است این حمله را خنثی کند.ارتش اوکراین حمله روسیه به این کشور را «گسترده» توصیف و اعلام کرد که یک موشک مافوق صوت انیکس به یک انبار ذخیره غلات که خالی بوده، اصابت کرده است.ارتش روسیه به طور منظم این منطقه از جنوب اوکراین را که مشرف به دریای سیاه است، هدف قرار می‌دهد.
حملات ارتش روسیه به شهرهای بندری اوکراین پس از آنکه مسکو در ماه ژوئیه بر ادامه توافقنامه غلات رضایت نداد، افزایش یافته است.
 
برچسب ها: اوکراین