به روز شده در ۱۴۰۲/۰۹/۱۰ - ۱۳:۱۴
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۲/۰۷/۰۵ ساعت ۱۲:۴۰
کد مطلب : ۴۳۰۵۱۱

شیرها به دنبال شکار فیل کوچولو /فیلم

شیرها به دنبال شکار فیل کوچولو /فیلم
گروه فیلم: یک فیل مادر با غفلت بچه‌اش را رها کرد و شیر‌ها بچه گمشده را دیدند و تصویر کردند که می‌توانند این حیوان کوچک را شکار کنند.
....
به گزارش فرارو، برنت شنپ ۵۵ ساله، یک آتش نشان امدادگر از ویرجینیا این منظره را ثبت کرده است. این منظره باورنکردنی در جریان سافاری اخیر برنت در پارک ملی کروگر واقع در آفریقای جنوبی مشاهده شد.وی می‌گوید: من در پارک ملی کروگر بودم. صبح روشنی بود، حدود ساعت ۶:۳۰ صبح، درست در شمال کمپ موپانی و من و گروه سافاری هیجان زده بودیم و امیدوار بودیم برخی از حیوانات وحشی آفریقا را ببینیم.

وقتی در جاده‌های پارک رانندگی می‌کردیم، انتظارمان بیشتر می‌شد. هیجان ندانستن آنچه ممکن است در اطراف وجود داشته باشد فریبنده بود. به محض اینکه این فکر را به ذهنم خطور کرد، با یک شیر نر مواجه شدیم که به طور اتفاقی از جاده عبور می‌کرد. به سمت یک گودال کوچک رفت. در کمال تعجب، دو شیر دیگر ظاهر شدند و به او پیوستند، یک نر و یک ماده.

توجه ما به فیل ماده بالغی جلب شد که از بوته‌زاری که پیش رویمان بود بیرون آمد. به نظر می‌رسید که او در مضیقه است و با عجله از جاده عبور می‌کرد. ما در آن زمان نمی‌دانستیم که او بچه آسیب پذیر خود را پشت سر گذاشته است.

شیر‌ها که فرصتی را غنیمت شمردند، به جاده آمدند و به زودی متوجه شدند که فیل مادر بچه خود را رها کرده است. شیر نر جوان در تعقیب بچه فیل بی دفاع پیش قدم شد. در مقابل، شیر نر مسن‌تر فقط ایستاد و تماشا کرد، در حالی که شیر جوان نیز بی‌علاقه به نظر می‌رسید.

لحظه‌ای احساسی بود که بچه فیل گیج و سردرگم ایستاده بود و به این فکر می‌کرد که آیا فرار کند یا با شیر‌ها مقابله کند. شیر‌ها چندین بار تلاش کردند، اما بچه فیل هر بار به سمت آن‌ها چرخید. فیل کوچک شجاعت قابل توجهی از خود نشان داد. شیر‌ها با وجود مزیت عددی و سال‌ها تجربه نتوانستند بچه فیل را شکار کنند.

تعقیب و گریز ادامه یافت تا اینکه شیر‌ها در نهایت تسلیم شدند و ظاهراً متقاعد شدند که نمی‌توانند بر فیل جوان غلبه کنند. در شش سالی که از پارک ملی کروگر بازدید کردم، هرگز شاهد چنین چیزی نبودم. حتی راهنمایان کارکشته ما شگفت زده شدند و اعتراف کردند که در تمام مدت اقامت خود در کروگر هرگز شیر‌هایی را ندیده بودند که یک بچه فیل را تعقیب کنند.
برچسب ها: حیات وحش