به روز شده در ۱۴۰۲/۰۹/۱۰ - ۱۳:۲۸
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۲/۰۷/۰۵ ساعت ۱۲:۵۷
کد مطلب : ۴۳۰۵۲۳

این موجود لوس‌ترین حیوان جهان است/فیلم

این موجود لوس‌ترین حیوان جهان است/فیلم
گروه فیلم: این حیوان علی رغم در معرض خطر بودن بسیار موجودی اجتماعی است و ترسی از نزدیک شدن به انسان ندارد.به گزارش راهنماتو، اصولا این حیوان حتی از نزدیک شدن به انسان لذت می‌برد، زیرا مردمان بومی به آن‌ها غذا می‌دهند و توجه ویژه‌ای به آن‌ها نشان می‌دهند.یک ویژگی بسیار جالب تایپر علاقه زیادی است که به نوازش شدن نشان می‌دهد.به محض اینکه فردی این حیوان را نوازش کند روی زمین دراز می‌کشد و انتظار دارد این نوازش برای مدت‌ها ادامه پیدا کند.

خطر انقراض این حیوان دوست داشتنی
تاپیر آمریکای جنوبی که تاپیر برزیلینیز نامیده می‌شود، نام یک گونه از سرده تاپیر‌ها است.با وجود اندازه‌اش، خجالتی و بی‌آزار است. راحت در جنگل‌های پوشیده از برگ راه می‌رود و طعمه‌ای مناسب برای کروکودیل‌هاست.با اینکه تایپر یکی از بزر‎گترین پستانداران خشکی است، زندگی این موجودات انزوا طلب و شب‌زی در هاله‎ای از رمز و راز باقی مانده است.

معروف به «فسیل زنده» تایپری که امروزه در جنگل‎ها و مراتع آمریکای جنوبی می‌چرخد. درست از تیره همان تایپری است که بیش از پنج میلیون سال پیش پا به عرصه تکامل گذاشت.اما تهدید از سوی شکارچیان غیر قانونی، جنگل‎زدایی و آلودگی، به ویژه در برزیلِ به سرعت در حال صنعتی شدن. این دیرپایی و قدمت را به خطر می‎اندازد.
....
برچسب ها: حیات وحش