به روز شده در ۱۴۰۲/۰۹/۱۰ - ۱۳:۴۳
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۲/۰۷/۰۵ ساعت ۱۳:۲۱
کد مطلب : ۴۳۰۵۳۵

نحوه رانندگی با ماشین اتومات به چه صورت است؟

گروه کسب و کار: رانندگی با ماشین‌های دنده اتومات در سال‌های گذشته به‌دلیل راحتی و امنیت بیشتر افزایش یافته است. رانندگی در خیابان‌های شلوغ شهر و ترافیک‌هایی که ممکن است تا ساعت‌ها ادامه داشته باشد، یکی از معضلات مهم زندگی در کلانشهرها است. ازاین‌رو اغلب افراد ترجیح می‌دهند تا از ماشین با دنده اتوماتیک استفاده کنند. وجود برخی تفاوت‌ها برای کاربردی راحت خودرو و تکنولوژی‌های پیشرفته در ماشین‌های با دنده اتوماتیک باعث می‌شود تا برخی از افراد رانندگی با این ماشین‌ها را سخت بدانند؛ درصورتی‌که اینطور نیست. در این مقاله نحوه رانندگی با ماشین اتومات را شرح خواهیم داد. برای آشنایی بیشتر با نحوه رانندگی با ماشین اتومات چند دقیقه از وقتتان را برای مطالعه این مقاله اختصاص دهید.
نحوه رانندگی با ماشین اتومات به چه صورت است؟
به حرکت در آوردن خودرو؛ اولین مرحله رانندگی با ماشین اتومات
در مرحله اول و برای به حرکت درآوردن ماشین باید پای خود را روی پدال ترمز قرار و تا انتها فشار دهید. پس از انجام این کار یا کلید ماشین را در جهت پادساعتگرد بچرخانید یا در حالت دوم دکمه استارت ماشین را به کار بیندازید. سپس جهت حرکت و دسته دنده را انتخاب کنید. درصورتی‌که جهت حرکت به سمت عقب باشد، از دسته دنده R استفاده کنید. در مقابل برای حرکت به سمت جلو از دسته دنده D استفاده کنید.
بعد از انجام مراحل گرفته‌شده، برای حرکت خودرو، پای خود را از روی پدال ترمز بردارید. اگر قصد حرکت با سرعت بالا را دارید، پدال گاز را به آرامی فشار دهید. همان‌طور که گفتیم، نحوه رانندگی با ماشین اتومات دنا پلاس توربو و مدل‌های دیگر باعث افزایش استقبال از این اتومبیل‌ها شده‌اند. خرید خودروهای اتومات در سال‌های گذشته افزایش یافته است؛ بنابراین برای آگاهی از شرایط فروش کرمان موتور با مراکز معتبر تماس بگیرید. چراکه این سایت‌ها مثل سپند خودرو به‌روزترین اطلاعات را در اختیار شما قرار می‌دهند.پایان حرکت و توقف کردن در ماشین‌های اتومات چگونه است؟
زمانی که قصد توقف دارید، در گام اول باید ماشین را کاملا بی‌حرکت کنید. سپس دسته دنده را در حالت N قرار دهید و ترمز دستی را تا انتها به سمت بالا بکشید. در آخر و برای توقف کامل ماشین اتومات دسته دنده را در حالت P یا پارکینگ قرار داده و ماشین را متوقف کنید. در این مرحله مطمئن باشید که ماشین هیچ حرکتی نخواهد کرد.
به‌طورکلی همه مراحل رانندگی با ماشین اتومات به‌راحتی انجام می‌شوند؛ ازاین‌رو خرید انواع ماشین‌های اتومات راه‌حل مناسبی برای رانندگی راحت و ایمن است. از‌آنجایی‌که قیمت خودروهای اتومات بالا است، از انواع خودرو چینی اتومات استفاده کنید. چرا که قیمت خودرو چینی در مقایسه با عملکرد این اتومبیل مناسب است. نگران کیفیت رانندگی با ماشین‌های چینی نباشید، با این خودروها رانندگی ایمنی را تجربه خواهید کرد.

نحوه رانندگی با ماشین اتومات؛ حرکت به عقب را یاد بگیرید
در ماشین‌هایی با دنده دستی، حرکت به عقب یکی از سخت ترین حرکت‌ها به شمار می‌رود؛ همچنین احتمال برخورد به ماشین پشتی نیز در هنگام انجام این حرکت با خودرو دنده‌ای بالا است. در مقابل این حرکت در رانندگی با ماشین‌های دنده اتومات، آسان‌تر انجام می‌شود؛ ازاین‌رو افراد رانندگی با ماشین‌های اتومات را ترجیح می‌دهند. به‌این‌ترتیب آگاهی از شرایط فروش اقساطی گروه بهمن برای علاقه‌مندان خودروهای اتومات گزینه خوبی به مشار می‌رود تا با یکی از این ماشین‌ها رانندگی کنند.
 زمانی که قصد حرکت به سمت عقب را دارید، ماشین را روشن و دسته دنده را در حالت R قرار بدهید. سپس پای خود را از روی پدال ترمز بردارید تا ماشین به سمت عقب حرکت کند. درصورتی‌که قصد حرکت با سرعت بیشتری را داشته باشید، هم‌زمان با برداشتن پا از روی پدال ترمز، گاز را نیز به‌آرامی فشار دهد.

چه زمان از دنده دستی خودرو‌های اتوماتیک استفاده کنیم؟
یکی از رایج‌ترین سوالات مالکین خودروی اتوماتیک، این است که چه زمانی باید از دنده دستی این خودرو استفاده کنیم؟ برای جلوگیری از داغ شدن دیسک‌های ترمز، کاهش مصرف لنت‌های ترمز و مصرف سوخت در سراشیبی‌‌ها در ماشین اتومات از دنده دستی استفاده کنید. دو حالت استفاده از دنده دستی شامل موارد زیر می‌شوند:
●    در مسیر‌های جاده‌ای سربالایی زمانی که نیاز به شتاب بیشتر و سبقت‌گیری دارید.
●    در ترافیک‌های سنگین که سرعت خودرو دائم از صفر تا 10 کیلومتر متغیر است.
دو حالت ذکر شده، زمان‌هایی هستند که باید گیربکس را در حالت دنده ۱ قرار دهیم؛ این کار از استهلاک گیربکس جلوگیری می‌کند. از مزیت‌های رانندگی با این خودروها، سیستم کنترلی گیربکس خودکار است که برای جلوگیری از آسیب به موتور، دنده را تعویض می‌‌کند.

کارهایی که نباید با دنده اتوماتیک انجام دهید
بعضی رانندگان خودروهای دنده اتومات عادت دارند مشابه با خودروهای دنده‌ای در زمان روشن کردن خودرو، ابتدا دنده را در حالت N یا خلاص می‌گذارند و دور موتور را بالا می‌برند، سپس دنده را در حالت Drive قرار می‌دهند. این عادت اشتباه آسیب جدی به گیربکس‌های اتوماتیک وارد می‌کند و هزینه‌های گرانی را برای مالک خودرو به‌همراه دارد.
علاوه‌بر مورد گفته‌شده، بلافاصله پس از روشن کردن موتور، شتاب نگیرید؛ کم‌کم سرعت خودرو را افزایش دهید. اغلب گیربکس‌های اتوماتیک برای شتاب‌گیری‌های ناگهانی و رانندگی پر‌فشار مناسب نیستند.

به هیچ‌وجه به هنگام حرکت، دنده را عوض نکنید
برخی رانندگان حتی بدون آن‌که پا را بر روی پدال ترمز قرار دهند، دنده را به حالت P تغییر می‌دهند. این موضوع برای سیستم انتقال قدرت خودرو بسیار مضر است. ازاین‌رو باعث استهلاک زودهنگام گیربکس خودرو اتومات می‌شوند. قرار دادن گیربکس از حالت D به حالت دستی (تیپ ترونیک) یا مودهای پیش‌فرض گیربکس مانند حالت اسپرت یا برقی مشکلی ایجاد نخواهد کرد.
 


خرید خودروهای دنده اتومات؛ راهکاری برای داشتن رانندگی ایمن
در این مطلب به بررسی نحوه رانندگی با ماشین‌ اتومات پرداختیم. رانندگی با این خودروها بسیار راحت‌تر از ماشین‌های دنده‌ای است و بعضی از مراحل رانندگی با اتومبیل‌های دنده‌ای را ندارد. ازاین‌رو رانندگی با ماشین‌های اتومات برای افراد مبتدی مناسب است تا رانندگی ایمنی را تجربه کنند. بنابراین خرید ماشین‌های اتومات به‌دلیل راحتی بیشتر در رانندگی در سال‌های گذشته افزایش یافته است.
برای خرید انواع اتومبیل‌های اتومات نیازی به هزینه‌های میلیاردی و داشتن سرمایه هنگفت نیست. خودروهای چینی یکی از بهترین انواع ماشین‌های اتومات هستند که امکانات خوبی را برای راننده‌ها ارائه می‌دهند. ازاین‌رو خرید این ماشین‌ها یک راه‌حل ایده‌آل برای مالکین خودروهای اتومات به شمار می‌رود. همچنین خرید اقساطی انواع مدل ماشین‌های اتومات گزینه مناسبی براي افرادی است که سرمایه بسیاری برای خرید خودرو در یک بازه کوتاه‌مدت ندارند.
فروشگاه سپند خودرو امکان خرید اقساطی خودرو اتومات را در اختیار متقاضیان قرار می‌دهد. علاوه‌بر این، این سایت خرید و فروش اقساطی خودرو انواع مدل‌های خودرو چینی و ماشین‌های بهمن و کرمان را در اختیار افراد قرار می‌دهد. برای تماس با این سایت فقط کافی است تا نام سپند خودرو را در گوگل جستجو کنید.