به روز شده در ۱۴۰۲/۰۹/۱۵ - ۲۱:۵۵
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۲/۰۷/۰۶ ساعت ۰۱:۲۱
کد مطلب : ۴۳۰۶۵۱
گزارش کامل روز چهارم بازی‌های آسیایی؛ صعود فوتبال و هندبال

ایران در رده یازدهم جدول مدال‌ها با کسب ۵ مدال روز چهارم

فینالیست شدن پنج ووشوکار و کسب یک نقره و ۴ برنز
گروه ورزشی: روز چهارم بازی‌های آسیایی ۲۰۲۲ هانگژو با صعود پنج ووشوکار ایران به فینال و کسب یک نقره و ۴ برنز برای نمایندگان کشورمان به پایان رسید.
ایران در رده یازدهم جدول مدال‌ها با کسب ۵ مدال روز چهارم
 به گزارش تسنیم، روز چهارم بازی‌های آسیایی امروز (چهارشنبه پنجم مهرماه) برگزار شد و ورزشکاران کشورمان به مصاف رقبای خود رفتند. در مسابقات امروز تیم فوتبال امید با برتری 2 بر صفر برابر تایلند به مرحله یک چهارم راه یافت. تیم هندبال نیز با تساوی 23-23 برابر عربستان جواز صعود به مرحله بعد را کسب کرد.
 الهه منصوریان، شجاع پناهی، افشین سلیمی، محسن محمدسیفی و یوسف صبری 5 نماینده ووشو کشورمان بودند که گام به دیدار نهایی گذاشتند و فردا برای کسب مدال طلا به مصاف رقبای خود می‌روند.
امروز همچنین زهرا کیانی در ووشو مدال نقره را بر گردن آویخت و شهربانو منصوریان در ووشو،‌ مهران برخورداری  ملیکا میرحسینی و متین رضایی در تکواندو برنز گرفتند تا روز چهارم برای ایران با یک نقره و 4 برنز به پایان برسد. بدین ترتیب جمع مدال‌های ایران تا پایان روز چهارم به 15 مدال (یک طلا، 5 نقره و 9  برنز) رسید. امروز پنجشنبه  کاروان ایران این فرصت را دارد تا با کسب طلا در رشته ووشو تعداد طلاهای خود را افزایش دهد. گزارش کامل عملکرد ورزشکاران ایران در روز 5 مهر در زیر از نظرتان می‌گذرد.
فوتبال:
تیم فوتبال امید ایران در مرحله یک‌هشتم نهایی، به مصاف تایلند رفت و با پیروزی 2 بر صفر مقابل این حریف، گام به مرحله یک‌چهارم نهایی گذاشت. ارسلان مطهری در دقیقه 15 و یاسین سلمانی در دقیقه 82 از روی نقطه پنالتی برای تیم ایران گلزنی کردند.
شاگردان رضا عنایتی در مرحله یک‌چهارم نهایی، روز یکشنبه 9 مهر ماه به مصاف برنده دیدار تیم‌های هنگ‌کنگ و فلسطین خواهند رفت.
بازی‌های آسیایی 2022 هانگژو ,
شطرنج:
در دور هشتم مسابقات شطرنج رپید، مبینا علی‌نسب مقابل «یاکو بایوا» از ازبکستان به پیروزی دست یافت و سید محمدامین طباطبایی مقابل «نگوین» از ویتنام به تساوی رسید. در دور نهم طباطبایی مقابل «برسامینا» از فیلیپین پیروز شد و علی‌نسب در دیدار با «ژانسایا عبدالمالک» از قزاقستان شکست خورد. در پایان مسابقات بخش رپید، طباطبایی پس از نماینده چین و 2 شطرنج‌باز از ازبکستان، در رده چهارم ایستاد. همچنین پرهام مقصودلو رتبه 25 را به خود اختصاص داد. در بخش بانوان نیز مبینا علی‌نسب در رده 14 ایستاد.
هندبال:
تیم هندبال ایران در سومین دیدار خود به مصاف عربستان رفت و به تساوی 23-23 رسید و با یک برد مقابل مغولستان و یک باخت مقابل ژاپن به عنوان تیم دوم راهی دور بعدی مسابقات شد.
بازی‌های آسیایی 2022 هانگژو ,
بسکتبال سه نفره:
تیم ملی بسکتبال سه نفره ایران با ترکیب علیرضا شریفی، احسان دلیرزهان، محمد رحیمی و امیر حسین یازرلو به مصاف ژاپن رفت و با نتیجه 22 بر 13 به پیروزی رسید و به رده دوم جدول صعود کرد.
بازی‌های آسیایی 2022 هانگژو ,
تنیس روی میز:
** امیرحسین هدایی در دور نخست از بخش انفرادی به مصاف «عبیدالله سلطانوف» از تاجیکستان رفت و این حریف را 4 بر صفر ( 11 بر 4، 11 بر 5، 11 بر 8 و 11 بر 6) شکست داد و مقتدرانه گام به مرحله یک‌شانزدهم نهایی گذاشت.
بازی‌های آسیایی 2022 هانگژو ,
تیراندازی:
** در پایان بخش سرعت و دقت تپانچه 25 متر بانوان، هانیه رستمیان با امتیاز 584 در رده ششم ایستاد و فینالیست شد. دو تیرانداز از چین، دو تیرانداز از هند، یک تیرانداز از چین تایپه، سنگاپور و کره‌جنوبی در کنار رستمیان در فینال حضور دارند. همچنین گلنوش سبقت‌اللهی با 566 امتیاز در رده 31 و زینب طوماری با 543 امتیاز در رده 39 ایستادند.
هانیه رستمیان در دیدار فینال در رده ششم قرار گرفت.
بازی‌های آسیایی 2022 هانگژو ,
در مرحله مقدماتی تفنگ سه وضعیت زنان، آرمینا صادقیان با مجموع امتیاز 585.25 در رده یازدهم قرار گرفت. نجمه خدمتی با امتیاز 582.27 در رده پانزدهم و الهه احمدی با امتیاز 575.23 در رده بیست و نهم ایستادند و از صعود به مراحل بالاتر بازماندند. تیم تفنگ سه وضعیت زنان با مجموع امتیاز 1742 در رده ششم قرار گرفت.
شنا:
** متین سهران شناگر 21 ساله تیم ملی در ماده 200 متر آزاد در گروه سوم مقدماتی با زمان 1:53.57 دقیقه در میان 8 شناگر ششم شد. سهران در میان 36 شناگر این ماده در جایگاه بیستم قرار گرفت و از صعود به فینال بازماند.
بازی‌های آسیایی 2022 هانگژو ,
** مهرشاد افقری شناگر 21 ساله تیم ملی در گروه چهارم مقدماتی ماده 100 متر پروانه با زمان 54.07 بین 8 شناگر پنجم شد. افقری با ثبت این زمان در میان 29 شناگر ماده 100 متر پروانه در جایگاه سیزدهم قرار گرفت و از صعود به فینال بازماند.
تکواندو:
** مهران برخورداری در رقابت‌های وزن 80- کیلوگرم پس از استراحت در دور نخست، به مصاف امید سهاک از افغانستان رفت و در دو راند متوالی و با نتایج 7 بر صفر و 15 بر 2 مقابل حریف خود به برتری دست یافت.
نماینده وزن 80- کیلوگرم کشورمان در مرحله یک‌چهارم نهایی به مصاف دِو سه‌آ از فیلیپین رفت و در دو راند متوالی از سد حریف گذشت. برخورداری در راند نخست 12 بر صفر به برتری رسید و در راند دوم نیز در حالی که 13 بر 7 از حریف خود جلو بود، تکواندوکار فیلیپینی پنج اخطاره شد تا برخورداری به نیمه‌نهایی صعود و مدال برنزش را قطعی کند.
مهران برخورداری در دیدار نیمه‌نهایی با نتیجه 2 بر یک مغلوب پارک دارنده مدال طلا و برنز جهان از کره‌جنوبی شد تا همچنان تکواندو ایران در حسرت مدال طلا باقی بماند.. راند نخست این دیدار با نتیجه 6 بر 3 به سود پارک به پایان رسید، اما در راند دوم مهران برخورداری 11 بر 8 جبران کرد و سرنوشت مسابقه را به راند سوم کشاند، اما در این راند نیز 10 بر 10 مغلوب شد و به مدال برنز رسید.
بازی‌های آسیایی 2022 هانگژو ,
** ملیکا میرحسینی در رقابت‌های وزن 67- کیلوگرم بانوان در دور نخست به مصاف ایندیرا باسنت از نپال رفت و در دو راند متوالی و با نتایج 14 بر یک و 9 بر صفر به برتری دست یافت.
میرحسینی در مرحله یک‌چهارم نهایی به مصاف جولیانا الصادق دارنده مدال برنز المپیک توکیو و نقره جهان از اردن رفت و در دو راند متوالی و با نتایج 5 بر 4 و 3 بر 3 از سد حریف نامدار خود گذشت. میرحسینی با صعود به دیدار نیمه‌نهایی مدال برنز خود را قطعی کرد.
نماینده وزن 67- کیلوگرم تکواندو بانوان در دیدار نیمه‌نهایی با نتیجه 2 بر یک مغلو فیروزا سادیکوا از ازبکستان شد و از راهیابی به دیدار نهایی بازماند. راند نخست این دیدار با برتری 3 بر 2 میرحسینی به پایان رسید، اما راند دوم 13 بر 10 به سود تکواندوکار ازبکستانی به پایان رسید. در راند سرنوشت‌ساز سوم نیز میرحسینی 18 بر 6 شکست خورد و به مدال برنز بسنده کرد.
بازی‌های آسیایی 2022 هانگژو ,
** در رقابت‌های وزن 68- کیلوگرم، متین رضایی پس از استراحت در دور نخست، در مرحله یک‌هشتم نهایی به مصاف کورمانعلیف از قرقیزستان رفت و در دو راند متوالی و با نتایج 19 بر 6 و  19 بر 12 از سد حریف خود گذشت.
رضایی در مرحله یک‌چهارم نهایی به مصاف چنمینگ ژیائو از چین رفت و در پایان یک دیدار بسیار نزدیک موفق به برتری 2 بر یک شد. راند نخست 14 بر 7 به سود حریف چینی‌ به پایان رسید، اما متین رضایی راند دوم را 12 بر 12 به سود خود به پایان رساند تا سرنوشت این دیدار به راند سوم کشیده شود. در راند سوم نیز در حالی که رضایی تا ثانیه‌های پایانی از حریف خود عقب بود موفق به برتری 15 بر 14 شد تا ضمن صعود به دیدار نیمه‌نهایی، مدال برنز خود را قطعی کند.
نماینده وزن 68- کیلوگرم کشورمان در دیدار نیمه‌نهایی  با نتیجه 2 بر یک مغلوب زید عبدالکریم از اردن شد و با کسب مدال برنز به کار خود پایان داد. راند نخست این دیدار با برتری 14 بر 10 تکواندوکار اردنی به اتمام رسید، اما رضایی در راند دوم 7 بر 6 پیروز شد. در راند سوم نیز تکواندوکار اردنی 8 بر 5 نماینده کشورمان را شکست داد و پیروز این مسابقه لقب گرفت.
بازی‌های آسیایی 2022 هانگژو ,
ووشو:
** حسین قبله‌نما در بسته "دائوشو_گوئن‌شو" مردان به مصاف حریفان خود رفت و در پایان با نمره 19.119 در رده ششم قرار گرفت و موفق به کسب مدال نشد. در این فرم ورزشکاری از چین با نمره 19.626 به عنوان نخست دست یافت. ورزشکارانی از سنگاپور و اندونزی با امتیازهای 19.476 و 19.466 دوم و سوم شدند.
بازی‌های آسیایی 2022 هانگژو ,
** زهرا کیانی در بسته "جین‌شو-چیانگ‌شو" به مصاف حریفان خود رفت. نماینده شایسته کشورمان با عملکردی درخشان و با نمره 19.436 به مدال نقره تالو بازی‌های آسیایی 2023 هانگژو دست یافت. در این فرم ورزشکار چینی با امتیاز 19.600 اول شد و نماینده ویتنام 19.426 با نمره در رتبه دوم ایستاد.
بازی‌های آسیایی 2022 هانگژو ,
** در مرحله نیمه‌نهایی الهه منصوریان در وزن 52- کیلوگرم ساندا مقابل «تاریسا دی فلورنتینا» از اندونزی قرار گرفت و حریف را ناک‌اوت کرد و راهی دیدار نهایی شد. ملی‌پوش کشورمان صبح فردا (پنجشنبه) در فینال به مصاف نماینده چین و قزاقستان خواهد رفت.
بازی‌های آسیایی 2022 هانگژو ,
** شجاع پناهی در وزن 60- کیلوگرم ساندا به دلیل حاضر نشدن حریف فیلیپینی‌اش  به دیدار فینال رسید.
** شهربانو منصوریان در وزن 60- کیلوگرم ساندا مقابل «ژیائو وی وو» قرار گرفت و با شکست برابر نماینده نماینده چین به مدال برنز قناعت کرد.
بازی‌های آسیایی 2022 هانگژو ,
** افشین سلیمی با برتری برابر سئونگ جین جئون نماینده کره‌ جنوبی سومین فینالیست ووشو ایران لقب گرفت تا فردا در دیدار نهایی به میدان برود.
بازی‌های آسیایی 2022 هانگژو ,
** محسن محمدسیفی در وزن 70 کیلوگرم ساندا مقابل هوان یی ژانگ از چین تایپه به میدان رفت و با شکست حریف به فینال رسید و در آستانه کسب چهارمین مدال طلای خود در تاریخ این رقابت‌ها قرار گرفت. محمدسیفی در سال‌های 2010، 2014 و 2018 سه مدال طلا بدست آورده بود.
** یوسف صبری در وزن 75 کیلوگرم ساندا مقابل نصرت‌الله حبیبی از افغانستان قرار گرفت که با شکست حریفش به دیدار فینال بازی‌های آسیایی رسید.
* بوکس
** طوفان شریفی بوکسور وزن 92 کیلوگرم ایران برابر عدی الهنداوی نماینده اردن به پیروزی رسید.

ایران در رده یازدهم جدول مدال‌ها با کسب ۵ مدال روز چهارم + عکس
بازی‌های آسیایی هانگژو| ایران در رده یازدهم جدول مدال‌ها با کسب 5 مدال روز چهارم + عکس
کاروان ورزشی ایران بعد از کسب یک مدال نقره و چهار برنز در روز چهارم بازی‌های آسیایی هانگژو در پایان این روز در جایگاه یازدهم جدول توزیع مدال‌های بازی‌ها قرار گرفت.
روز چهارم بازی‌های آسیایی امروز (چهارشنبه - پنجم مهر ماه) برگزار شد و ورزشکاران کشورمان در این روز یک مدال نقره و چهار برنز کسب کردند. در رقابت‌های امروز زهرا کیانی در ووشو مدال نقره را بر گردن آویخت و شهربانو منصوریان در ووشو،‌ مهران برخورداری، ملیکا میرحسینی و متین رضایی در تکواندو برنز گرفتند.
بعد از پایان رقابت‌های امروز کاروان اعزامی ایران با مجموع 15 مدال که از یک طلا، پنج نقره و 9 برنز در رده یازدهم جدول توزیع مدال‌ها قرار دارد. کاروان چین با کسب 76 مدال طلا، 43 نقره، 21 برنز و مجموعاً 140 مدال همچنان صدرنشین بلامنازع جدول مدالی بازی‌های آسیایی هانگژوست.
جدول توزیع مدال‌های بازی‌های آسیایی 2022 در پایان روز چهارم این رویداد را مشاهده می‌کنید:
بازی‌های آسیایی 2022 هانگژو ,