به روز شده در ۱۴۰۲/۰۹/۱۵ - ۲۱:۵۵
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۲/۰۷/۰۷ ساعت ۱۶:۲۳
کد مطلب : ۴۳۰۹۱۲

رد درخواست ترامپ برای تعویق دادگاه  

رد درخواست ترامپ برای تعویق دادگاه  
گروه بین الملل: قاضی دادگاه تجدیدنظر در نیویورک درخواست دونالد ترامپ برای به تعویق انداختن دادگاه رسیدگی به تخلفات بنگاه تجاری او را رد کرد.
به این ترتیب این دادگاه که می‌تواند ادامه فعالیت کسب و کار ترامپ در ایالت نیویورک را به خطر بیاندازد و حتی متوقف کند، هفته آینده در نیویورک برگزار خواهد شد.
آن طور که در مدارک دادگاه آمده انتظار می‌رود دونالد ترامپ، دو پسر ارشد او و دخترش ایوانکا که همگی در قالب بنگاه تجاری ترامپ فعالیت کرده و می‌کنند برای حضور در دادگاه احضار شوند.
درخواست تجدیدنظر از سوی ترامپ پس از آن طرح شده بود که روز سه‌شنبه - ۴ مهر، ۲۶ سپتامبر - قاضی دادگاهی در نیویورک در یک پرونده مدنی-غیرکیفری- حکم داد دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری سابق آمریکا «مکررا» میزان ثروت خود را چند میلیارد دلار - نزد بانک‌ها و شرکت‌های بیمه بزرگ‌نمایی کرده است.
گفته شد که ترامپ برای دریافت وام‌های ارزان و بیمه چنین کرده است.این تصمیم موید یک ادعای کلیدی طرح شده از سوی لتیتا جیمز، دادستان کل نیویورک، در دعوی علیه ترامپ بود.قاضی این پرونده دریافته که دونالد ترامپ در طول یک دهه، در اعلام ارزش دارایی‌های خود دو میلیارد و دویست میلیون دلار اغراق کرده است.
جیمز در محاکمه‌ای که اکنون باید شش ادعای باقی مانده را حل و فصل کند، خواستار جریمه ۲۵۰ میلیون دلاری متهمان و همچنین ممنوعیت کسب و کار در نیویورک از سوی ترامپ شده است.
این محاکمه که هیات منصفه نخواهد داشت روز دوم اکتبر شروع می‌شود و حداقل تا دسامبر ادامه خواهد داشت.
جیمز در مرحله ماقبل محاکمه که به «قضاوت مختصر» معروف است، از قاضی آرتور انگورون در دادگاه ایالتی نیویورک در منهتن خواسته بود درباره ادعاهای او حکم صادر کند.
او سپتامبر گذشته ترامپ را تحت پیگرد قرار داد. او در آن دعوی ترامپ، دو پسر بزرگش و شرکت او را به دروغ‌گویی درباره ارزش خالص دارایی‌ها بین سال‌های ۲۰۱۱ و ۲۰۲۱ متهم کرد.
جیمز ادعا کرد که آنها برای دریافت وام‌های بهتر و پرداخت مالیات کمتر، اسناد و بیانیه‌های کاذب مالی آماده کرده‌اند.
جیمز از آرتور اِنگورون، قاضی دادگاه ایالتی در منهتن نیویورک، خواست در مورد ادعای او حکم دهد چون گفت که نتیجه‌گیری در مورد برخی واقعیت‌های پرونده به طوری که امکان زیر سوال بردن آنها وجود نداشته باشد روند محاکمه را تسریع خواهد کرد.
همزمان وکلای ترامپ خواستار لغو پرونده شدند. آنها استدلال کردند که اقدامات ترامپ به عموم مردم آسیبی نرسانده‌ و وام‌های مورد نظر خیلی وقت پیش گرفته شده است.
اما قاضی نوشت: «اسنادی که اینجا وجود دارد به روشنی حاوی ارزش‌گذاری‌های کلاهبردارانه (از میزان ثروت) است که متهمان از آن در کسب و کار استفاده کردند.»
ترامپ قبلا پرونده نیویورک را موردی دیگر از «تعقیب جادوگر» و اقدامی سیاسی که توسط دادستانی که علیه او تعصب دارد مطرح شده رد کرده بود.
قاضی به عنوان بخشی از تصمیم خود همچنین به این شرکت دستور داد گواهینامه کسب و کار خود در نیویورک را لغو کند و همچنین درخواست تیم حقوقی ترامپ برای لغو پرونده را رد کرد.
این برای ترامپ که اصلا اهل نیویورک است، اما حالا در فلوریدا زندگی می‌کند، یک شکست حقوقی است.
حکم قاضی شرکت او را منحل نمی‌کند اما می‌تواند به کنترل او بر املاک مهمی مثل برج ترامپ و ساختمان ترامپ در شماره ۴۰ وال استریت پایان دهد.
در جریان ادله در دادگاه، یک وکیل دفتر جیمز گفت که رئیس جمهور سابق بیانیه‌هایی را امضا کرده بود که ارزش دارایی‌های او را - که ارزیاب تهیه کرده بود - بزرگنمایی می‌کند.
اما کریستوفر کایز، وکیل ترامپ، استدلال کرد که این کار نشان می‌دهد که ترامپ «نابغه سرمایه گذاری است» و «استاد یافتن چیزهای ارزشمند در جایی است که دیگران آن را نمی‌بینند».
قاضی انگورون اما این استدلال را نپذیرفت. او که در یک مورد کلافه به نظر می‌رسید گفت: «شما نمی‌توانید بیانیه‌ای کاذب بدهید و بعد از آنها در کسب و کار استفاده کنید. این چیزی است که قانون منع می‌کند.»
او در حکم مختصر خود از این پیشتر رفت و استدلال کرد که رفتار ترامپ چیزی بیش از اغراق در مورد ثروت خود بوده و او و شرکتش مکررا درباره وضعیت مالی خود دروغ گفته‌اند.
او نوشت که در عالم متهمان محدودیت‌هایی که سازمان‌های نظارتی در زمینه آپارتمان‌های اجاره‌ای و زمین اعمال می‌کنند «را می‌توان مثل دودی که در هوا ناپدید می‌شود» نادیده گرفت «اما این عالمی خیالی است، نه واقعی.»
ترامپ سعی دارد محاکمه نیویورک را عقب بیاندازد و از قاضی شکایت کرده است.
این هفته قرار است یک دادگاه تجدید نظر درباره شکایت ترامپ از قاضی نظر دهد. اگر حکم این دادگاه علیه ترامپ باشد، او باید برای تکمیل محاکمه به دادگاه برود.
این یکی از چندین نبرد حقوقی است که رئیس جمهور سابق آمریکا درگیر آنهاست، درحالی که همزمان برای کسب نامزدی حزب جمهوری‌خواه در انتخابات ریاست جمهوری تلاش می‌کند.
او که به فاصله زیادی از باقی رقبا پیش است، در مجموع با ۹۱ اتهام مجرمانه در چهار پرونده مختلف کیفری روبروست. او در همه آنها اعلام بیگناهی کرده است.
برچسب ها: دونالد ترامپ