به روز شده در ۱۴۰۲/۰۹/۱۵ - ۲۱:۵۵
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۲/۰۷/۰۷ ساعت ۱۷:۲۱
کد مطلب : ۴۳۰۹۲۶

ماموریت «سایکی» روز ۱۲ اکتبر پرتاب می‌شود

ماموریت «سایکی» روز ۱۲ اکتبر پرتاب می‌شود
گروه علمی: در جدیدترین جلسه ناسا، «اسپیس‌ایکس» و مدیران ماموریت «سایکی»، تاریخ پرتاب برای روز ۱۲ اکتبر در نظر گرفته شد.به گزارش ایسنا، ناسا و شرکت «اسپیس‌ایکس»(SpaceX) روز ۱۲ اکتبر ساعت ۱۰:۱۶ صبح به وقت منطقه زمانی شرقی را برای پرتاب کردن ماموریت «سایکی»(Psyche) برفراز موشک «فالکون هوی»(Falcon Heavy) مد نظر قرار داده‌اند. فالکون هوی در این تاریخ از مجتمع پرتاب 39A در «مرکز فضایی کندی» پرتاب خواهد شد.
 
این تاریخ به گروه ناسا امکان می‌دهد تا بررسی‌های خود را روی پارامترهای مورد استفاده برای کنترل سوخت گاز سرد نیتروژن فضاپیمای سایکی تکمیل کنند. این سوخت برای هدایت وسیله نقلیه به منظور حمایت از علم، قدرت، حرارت و سایر نیازها مانند جهت دادن به فضاپیما و مدیریت حرکت استفاده می‌شود. پارامترها اخیرا برای پیش‌بینی‌ دمای گرم‌تر تنظیم شده‌اند.

کارکردن رانشگرها در محدوده دما برای اطمینان یافتن از سلامتی واحدها در بلندمدت ضروری است. فعالیت‌های راستی‌آزمایی شامل اجرای مجدد شبیه‌سازی‌ها و تنظیمات دقیق مطابق با پارامترها و رویه‌های پرواز هستند.ناسا، اسپیس‌ایکس و مدیران ماموریت «سایکی» برای بررسی آمادگی پرواز، روز ۲۸ سپتامبر در مرکز فضایی کندی با یکدیگر ملاقات کردند. گروه‌ها در طول بررسی، به‌روزرسانی وضعیت مأموریت را ارائه کردند و آمادگی لازم را برای آغاز فعالیت‌های آماده‌سازی پرتاب نهایی مورد تأیید قرار دادند.فرصت‌های پرتاب ماموریت «سایکی» بین روزهای ۱۲ تا ۲۵ اکتبر تعیین شده‌اند.