به روز شده در ۱۴۰۲/۰۹/۱۷ - ۱۲:۳۸
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۲/۰۷/۰۸ ساعت ۰۹:۳۳
کد مطلب : ۴۳۰۹۹۶

فرمول ویژه برای حل مشکل گلزنی پرسپولیس

فرمول ویژه برای حل مشکل گلزنی پرسپولیس
گروه ورزشی: پرسپولیس پس از شکست خانگی مقابل النصر در هفته اول لیگ قهرمانان آسیا، این هفته باید به مصاف الدحیل قطر برود. شاگردان یحیی گل‌محمدی برای حفظ شانس صعود به مرحله بعد نیاز جدی به سه امتیاز این دیدار دارند و حتی تساوی هم کار آن‌ها را برای صعود سخت خواهد کرد. یکی از مشکلات جدی پرسپولیس برای بازی با الدحیل خط حمله این تیم است.
 
به گزارش خبرآنلاین،اشپیتیم آرفی، مهاجم اسبق پرسپولیس معتقد است بازی کردن بدون مهاجم تخصصی کار ساده‌ای نیست و به طور کلی تیم پرسپولیس از این معضل رنج می‌برد. او با این وجود معتقد است اگر مهدی ترابی، ستاره مصدوم پرسپولیس به بهبودی کامل برسد می‌تواند در خط حمله بهترین گزینه برای قرمزها باشد و شاید بتواند حکم یک منجبی را برای تیمش ایفا کند. صحبت‌های مهاجم اسبق پرسپولیس در ادامه آمده است.
 
پرسپولیس واقعاً به تیم بدون مهاجم تبدیل شده و فعلاً مهاجم تخصصی آماده‌ای ندارد که از او در مقابل تیم‌های دیگر استفاده کند.
بله، پرسپولیس در حال حاضر گلزن ششدانگی ندارد و از این معضل رنج می‌برد به همین دلیل هم پرسپولیس به قول شما بعضی اوقات ناچاراً با روش 6-4 بازی کرده است. با این وجود این یک حقیقت است که اگر در فوتبال یک گلزن نداشته باشید داستان خیلی سخت می‌شود مشکلی که در حال حاضر پرسپولیس با آن دست به گریبان است.

با این وجود پرسپولیس باید از چه بازیکنی در پست مهاجم استفاده کند؟
من فکر می‌کنم اگر ترابی به شکل کامل آماده شود قادر خواهد بود به عنوان مهاجم نوک خیلی خوب کار کند چون او به عنوان مهاجم تمام‌کننده می‌تواند به خوبی بازی کند و در سیستم 1-3-2-4 بازی کند به همین دلیل معتقدم یحیی باید به مهدی ترابی اعتماد کند چون با خصوصیاتی که این بازیکن دارد قادر است از او بهترین بهره را بگیرد و در کنار او از بازیکنانی مانند نبیل که سابقه بازی در القطر را دارد و یاسین سلمانی در دقایقی استفاده کند.

در رابطه با بازگشت لوکادیا بعد از بازی در چین و ابراز تمایلی که به پرسپولیس داشته چه نظری بعد از اتفاقاتی که در زمان جدایی او رخ داد، دارید؟
به هر حال او در آن مقطع زمانی خاص با نظر خانواده‌اش تصمیم به جدایی گرفت و تصمیم‌اش آنگونه بود اما مسأله مهم به این موضوع باز می‌گردد که اگر این بازیکن موفق بوده دلیل نمی‌شود که این بار هم صددرصد در پرسپولیس موفق شود چون هر دوره و هر مقطعی شرایط خاص خودش را دارد و هر دوره با دوره دیگر متفاوت است. پس باید همه موارد را در نظر گرفت و به مسائل گذشته و مواردی از این قبیل هم نباید خیلی توجه داشت.

در خصوص لیگ قهرمانان آسیا و بازی ابتدایی بازی مقابل النصر که با باخت خانگی پرسپولیس همراه شد چه نقد فنی دارید؟
زمین کیفیت خوبی نداشت و این موضوع روی کار هر دو تیم تأثیر گذاشته بود اما به نظرم پرسپولیس می‌توانست از بازی با النصر حداقل یک مساوی بگیرد و اخراج یک بازیکن این تیم و تعویض اجباری ترابی بر روی بازی پرسپولیس خیلی تأثیر منفی گذاشت. از همه این حرف‌ها گذشته گل اولی که پرسپولیس دریافت کرد گل به خودی بود و گل دوم را هم روی سهل‌انگاری دریافت کردند. شهاب زاهدی هم موقعیت بسیار خوبی را از دست داد و به جای شوت زدن به چهارچوب آن را پاس عرضی داد که اصلاً ضرورت نداشت.

چرا شهاب زاهدی نتوانسته خودش را در پرسپولیس پیدا کند؟
من نمی‌دانم چرا شهاب اعتماد به نفس لازم را در پرسپولیس پیدا نکرده بازیکنی که فکر می‌کنم باید یحیی به او کمک کند تا اعتماد به نفسش را به دست آورد. یحیی معمولاً اشتباه نمی‌کند به همین دلیل دوست دارم به شهاب بگویم به خودش اطمینان کند و بیشتر زحمت بکشد چون در این صورت حتماً موفق خواهد شد.

غیبت احتمالی وحید امیری در مقابل الدحیل چقدر به پرسپولیس لطمه خواهد زد؟
غیبت وحید که خیلی به ضرر پرسپولیس خواهد شد چون وجود این بازیکن به پرسپولیس آرامش خواهد داد بازیکنی که در زمان داشتن توپ و زمانی که تیمش توپ را در اختیار ندارد به گونه خیلی خوبی بازی می‌کند و با حضورش در چند پست واقعاً وزنه خیلی مهمی برای تیمش محسوب می‌شود.

در رابطه با بازی پرسپولیس مقابل الدحیل چه فرمولی برای موفقیت مقابل حریف قطری دارید؟
من معتقدم پرسپولیس با ترس مقابل النصر بازی کرد و بازیکنانش هم با همه وجود بازی نکردند یا نتوانستند از همه توانایی‌شان استفاده کنند. این هم به این دلیل بود که بازیکنان ما بازیکنان النصر را خیلی بزرگ کرده بودند و خودشان را کوچک ساخته بودند. بازیکنان پرسپولیس توانایی بالایی دارند. توصیه من هم به یحیی این است که با همه وجود مقابل الدحیل بازی کنند و خودشان را دست‌کم نگیرند و به لحاظ انگیزشی خودشان را در شرایط خوبی قرار دهند. پرسپولیس می‌تواند با روش 2-4-4 بازی کند و همانطور که یحیی بارها از زوج شهاب و محمد عمری استفاده کرده این بار هم به زوج محمد عمری و ترابی اعتماد کند. ترابی در نوک بازی کند و از محمد عمری در پشت این بازیکن استفاده کند که در این صورت حتماً پرسپولیس می‌تواند بهترین نمایش را ارائه دهد.
برچسب ها: پرسپولیس