به روز شده در ۱۴۰۲/۰۹/۱۷ - ۱۲:۱۸
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۲/۰۷/۰۸ ساعت ۰۹:۳۷
کد مطلب : ۴۳۰۹۹۹

عصبانیت شدید طارمی در شب باخت پورتو

عصبانیت شدید طارمی در شب باخت پورتو
گروه ورزشی:هر چند که پورتو بازی با بنفیکا را واگذار کرد ولی شاید خشم طارمی روی ۹ نفره شدن این تیم موثر بود.به گزارش ورزش سه، اخراج فابیو کاردوسو در دقیقه نوزده، تمام برنامه‌های سرجیو کونسیسائو در دیدار کلاسیک پرتغال را به هم زد. مدافع پورتو که برای زدن توپ دیوید نرس تکل زده بود، این بازیکن برزیلی را نقش بر زمین کرد و همین خطا کافی بود تا ژوائو پینهیرو، داور مسابقه، مدافع پورتو را با یک کارت قرمز مستقیم اخراج کند.
 
این تصمیم با اعتراض شدید کادرفنی پورتو و بازیکنان این تیم همراه بود. کونسیسائو به همراه کاردوسو از طریق مانیتور کنار زمین صحنه را مورد بازبینی قرار دادند و سپس به سمت داور مسابقه هجوم بردند و از او خواستند تا برای بازبینی لحظه برخورد به کنار زمین برود ولی پینهیرو اعلام کرد که از اتاق VAR چیزی به او اعلام نشده و قصد ندارد صحنه را دوباره بررسی کند.

جالب اینکه این اتفاق به شکل برعکسی در دقیقه 34 رخ داد. زمانیکه رافا سیلوا با یک فرار تند و تیز به دنبال تصاحب توپ بود، دیوید کارمو با یک تکل بلند، منجر به سرنگونی این بازیکن شد و داور بازی نیز مدافع پورتو را با کارت زرد جریمه کرد که این موضوع اعتراض بنفیکایی‌ها را در پی داشت و آنها خواستار اخراج کارمو بودند.

لحظاتی بعد آرتور سوارز دیاز، کمک داور ویدیویی از قاضی میدان خواست تا برای بررسی احتمال دریافت کارت قرمز، به کنار زمین برود. این مسئله با خوشحالی هواداران بنفیکا و البته اعتراض شدید اعضای تیم پورتو همراه بود. مهدی طارمی نخستین فردی بود که به سمت ژوائو پینهیرو رفت و به شدت نسبت به این موضوع معترض شد.

طارمی که از همان ابتدا اعتقاد داشت خطایی به روی بازیکن بنفیکا رخ نداده، با حالتی خشمگین به سمت داور بازی رفت و با لحنی عصبی، به ژوائو پینهیرو اعلام کرد خطای هم تیمی او کارت قرمز ندارد و نیازی نیست که برای بررسی صحنه به کنار زمین برود. حرکات دست طارمی نشان می داد که او به داور بازی می‌گوید زی پدرو، دیگر بازیکن پورتو، جلوتر از صحنه بوده و می‌توانسته سد راه بازیکن بنفیکا شود و توپ رافا سیلوا موقعیت آشکار گلزنی نبوده است.

اما اعتراض‌های مهاجم ایرانی پورتو با واکنش داور بازی همراه شد و او یک کارت زرد را به طارمی نشان داد ولی به نظر می‌رسد همین عصبانیت بازیکن بوشهری اثرگذار بود چرا که ژوائو پینهیرو پس از بررسی صحنه تصمیم گرفت به همان کارت زرد نخست بسنده کند و دومین کارت قرمز مستقیم از جیب او بیرون نیامد.

هر چند که همان اخراج کاردوسو باعث شد تا عملا بازی کاملا یکطرفه و به سود بنفیکا در گردش باشد ولی چنانچه اژدها با اخراج دیوید کارمو 9 نفره می‌شد، ممکن بود شکست این تیم سنگین‌تر شود. در نهایت نیز دیدار کلاسیک پرتغال با یک گل به سود تیم پایتخت نشین تمام شد تا بنفیکا با یک بازی بیشتر نسبت به اسپورتینگ، صدرنشین شود.
برچسب ها: مهدی طارمی