به روز شده در ۱۴۰۲/۰۹/۱۱ - ۱۲:۳۹
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۲/۰۷/۰۸ ساعت ۱۰:۴۸
کد مطلب : ۴۳۱۰۲۲

کاش کری نخوانده بودی سرخیو راموس

کاش کری نخوانده بودی سرخیو راموس
گروه ورزشی: بارسلونا در بازی هفته هشتم لالیگا به لطف سرخیو راموس به برد خاطره انگیزی مقابل سویا دست پیدا کرد. شاگردان ژاوی هرناندز دیشب از سویا میزبانی کردند و در نهایت با نتیجه ۱-۰ حریف خود را شکست دادند تا دوباره به صدر جدول رده بندی لالیگا صعود کنند.
 
به گزارش ورزش سه،این دیدار از ابتدا با موقعیت‌های گلزنی زیادی برای بارسا دنبال شد و حتی ژوائو فلیکس در دقیقه ۲۲ یک بار توپ را به تیرک افقی کوبید. در نیمه اول به هر ترتیب که بود بارسا به گل نرسید و آن‌ها در نیمه دوم هم تمامی دستورات ژاوی هرناندز را دنبال کردند، اما در نهایت هیچ‌یک از آبی اناری پوشان موفق به گلزنی نشدند.
 
نام گلزن دیشب بارسا برای آن‌ها یادآور خاطرات زیادی است. گلزن دیشب سرخیو راموس بود؛ کاپیتان سابق رئال مادرید که تابستان امسال با جدایی از پاری سن ژرمن به عنوان بازیکن آزاد به لالیگا بازگشت. راموس که در این بازی بی نقص ظاهر شده بود و راهکار‌های هجومی ژاوی برای گلزنی را مهار کرده بود، در نهایت خودش دقیقه ۷۶ راه گلزنی را به بارسا نشان داد.

پس از چند پاس کوتاه به دنبال شروع مجدد بازی از روی پرتاب اوت دستی، فران تورس با ارسال بلند به محوطه جریمه سعی داشت لامینه یامال را صاحب فرصت گلزنی کند. این نوجوان اسپانیایی با ضربه سر در حالیکه تعادل خوبی نداشت به دنبال پاس دادن این موقعیت به هم‌تیمی‌هایش در محوطه جریمه بود که در مسیر آن راموس تلاش کرد توپ را کنترل کند، اما رو به دروازه مرتکب اشتباه شد و توپ را به سمت دروازه فرستاد.

سویا تا پایان بازی برای گلزنی تلاش کرد، اما انگار قرار بود اولین رویارویی راموس با بارسا در بازگشت به لالیگا طوری رقم بخورد که او یکی از تلخ‌ترین شب‌های زندگی‌اش را در مستطیل سبز تجربه کند.مدافع ۳۷ ساله با انگیزه زیادی وارد این بازی شده بود و با کری‌خوانی برای بارسا امید داشت به آن‌ها گل بزند. راموس البته گلزنی داشت، اما گل او به سود رقیب حریف دیرینه رئال مادرید بود، نه سویا.

نکته جالب گل به خودی راموس، مربوط به لامینه یامال است. پیش از بازی تصاویری از ۹ سال پیش منتشر شده بود که مربوط به بازی رئال و بارسا در تونل ورزشگاه می‌شد. در این ویدیو راموس در کنارش لامینه یامال را همراه داشت که به عنوان مسکات قرار بود وارد زمین شود. یامال که آن زمان ۹ سال سن داشت از ملاقات با راموس هیجان زده بود و دیشب یک مرتبه دیگر هیجان زده است، اما نه به خاطر دیدار با راموس بلکه به خاطر گلی که او و همبازیانش را به صدر جدول فرستاد.
برچسب ها: فوتبال جهان