به روز شده در ۱۴۰۲/۰۹/۱۵ - ۲۱:۵۵
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۲/۰۷/۰۸ ساعت ۱۲:۵۷
کد مطلب : ۴۳۱۰۷۲

با  ۲۴ میلیون بی‌حجابی جمع می‌شود

با  ۲۴ میلیون بی‌حجابی جمع می‌شود
گروه سیاسی: جلیل محبی، عضو مرکز پژوهش‌های مجلس و از طراحان قانون عفاف و حجاب در گفتگو با «فرهیختگان» اظهار داشت: میزان بالای جریمه نقدی به علت بدپوششی، بازدارندگی ایجاد می‌کند.
در لایحه‌ای که دولت داده بود، جریمه‌های نقدی پایین بودند، شما می‌توانید چرتکه بیندازید و بگویید که پول این بدحجابی را می‌دهم. یک تا سه‌میلیون حدود این جریمه‌ها بود، ولی وقتی ۲۴ میلیون تومان بشود و همه جرائم با هم جمع شوند، این بازدارندگی جدی‌تر خواهد شد، یعنی اگر دو عکس در روز گرفته شود، دو جریمه حساب می‌شود و اگر شما اولی و دومی را بپردازی به پنجمی که برسد مجازات حبس دارد و نمی‌توانی سبک زندگی‌ات را براساس آن قرار بدهی. جواب نقضی هم بدهم. شما در یک نظام اجتماعی چند مجازات می‌توانید تحمیل کنید؟ مجازات‌ها شامل اعدام، حبس، محرومیت‌های اجتماعی جریمه‌های نقدی می‌شود، ما مجازات شلاق هم داریم. سوالی از شهروندان بپرسیم که اگر می‌خواستند یکی از این‌ها را به‌عنوان مجازات انتخاب کنند، کدام را انتخاب می‌کردند؟
چیزی که امروز در جامعه مدرن برای بازدارندگی (نه مختل شدن زندگی افراد) تدبیر می‌شود، همان جریمه نقدی است. این تجربه بسیاری از کشورهاست، مثلا در برخی کشور‌ها سرقت غیرمسلحانه بار اول فقط جریمه نقدی دارد. دوربین هست و ثبت می‌شود و از فرد جریمه نقدی می‌گیرد که از کاری که انجام می‌دهد پشیمان شود، برای همین است که سرقت در برخی از این کشور‌ها بسیار پایین آمده است.
آن چیزی که رکن مجازات در همه دنیاست و دنیا خودش را با آن اداره می‌کند، حبس و جزای نقدی است. می‌خواهم بگویم در جزای بین کیفر‌ها آنقدر دست شما باز نیست که بخواهید از طریق آن جامعه را کنترل کنید.
برچسب ها: حجاب

۱۴۰۲/۰۷/۰۸ ۱۳:۰۲
با جریمه فقر و فساد و رشوه و ارتشا ‌و لواط را نیز جمع کنید مردم منتظر قوانین آب دوغ خیاری شما هستند. (437818)
۱۴۰۲/۰۷/۰۸ ۱۳:۰۸
حماقت هایی که می کنید به زودی بساط ایمان را جمع خواهید کرد. تاکنون هیچ کس نتوانسته بود اینگونه به دین ضربه بزند (437820)
۱۴۰۲/۰۷/۰۸ ۱۳:۲۶
ارزش مادیات اینجا معلوم میشه (437821)
۱۴۰۲/۰۷/۰۸ ۲۱:۱۸
واقعا اینها چه چیزی رو پیش بینی کردند؟
اگر تغییر سبک پوشش برای جامعه زنان به یک انتخاب و تصمیم جدی تبدیل شده باشه، برای اون هزینه هم خواهند داد. چه تضمینی هست که عده ای پای زندان رفتن نایستند؟
مثلا صد نفر، هزار نفر، یا ده هزار نفر ؟!
بازتاب این دستگیری ها و زندان رفتنها چیه؟ (437846)
۱۴۰۲/۰۷/۰۸ ۲۱:۴۱
مایع تاسف است درحدود 44سال انقلاب شد و تمام قدرت ها دست روحانیت بوده حالا میخواهد باجریمه اسلام را زند ه کند ای کاش روحانیت کنار بکشد آنوقت جامعه خیلی بهتر خواهد شد وقتی رییسی سی اولاد پیامبر آنقدر وعده های تو خالی داده چه انتظاری از روحانیت باید داشت (437847)
۱۴۰۲/۰۷/۰۹ ۰۷:۱۴
آقا برادر من چه گیری دادید به این چهار تا تار موی مردم ،،،اگر مسول هستی فکری به افزایش بی رویه اجاره مسکن کن آخه یک نفر آدمی که پول نداره خانه بخره چه جوری باید ماهی ده میلیون اجاره خانه بده ) از خوراک از پوشاک و از تفریح می زنیم تا این پول اجاره رو کنار بگذاریم ( ،،،چهار میلیون مسکنی که باید می ساختند نساختند حداقل اجاره خانه ها رو کنترل کنید ....... (437857)