به روز شده در ۱۴۰۲/۰۹/۱۵ - ۲۱:۵۵
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۲/۰۷/۰۸ ساعت ۱۷:۳۹
کد مطلب : ۴۳۱۱۲۹

ترسناک ترین صدای جهان بازسازی شد

ترسناک ترین صدای جهان بازسازی شد
گروه فیلم: صدای سوت آزتک‌ها، به «ترسناک‌ترین صدای جهان» معروف است. صدایی که مانند «فریاد هزاران جسد» است.مردم آزتک از گروه‌های مختلف مرکز مکزیک تشکیل شده بودند؛ مردمی مهاجر از صحرای شمال که در دهه ۱۳۰۰ به آمریکای شمالی رسیدند.
 
کارشناسان با ساختن نسخه جدیدی از این سوت با استفاده از چاپگر سه بعدی، صدای سوت مرگ آزتک‌ها را بازسازی کرده‌اند. آن‌ها این سوت را بر اساس طرح اصلی جمجمه‌ای شکلی که در اواخر دهه ۱۹۹۰ همراه با یک اسکلت در مکزیک پیدا شده، ساخته‌اند.تصور می‌شود که آزتک‌ها از این سوت قبل از کشته شدن در مراسم بزرگداشت خدای باد (Ehecatl) استفاده می‌کردند.

در افسانه آفرینش آزتک، دو خدا در آتشی گرد هم آمده و تبدیل به خورشید و ماه شدند و قبل از دمیدن Ehecatl به آن‌ها، بی حرکت بودند.ویدیویی جدیدی از سوت ساخته شده توسط Action Lab، یک کانال آموزشی در یوتیوب که به انجام آزمایش‌های علمی اختصاص دارد، منتشر شده است.
....
این وحشتناک‌ترین صدا در جهان بوده که شبیه به فریاد انسان است. صدایی که سوت مرگ ایجاد می‌کند، باعث به وجود آمدن احساس ترس می‌شود.در سال ۱۹۹۹، در طی حفاری معبد آزتک‌ها در مکزیکو سیتی، سوت مرگ اصلی آزتک‌ها در دست یک اسکلت بدون سر پیدا شده است.

در ابتدا، باستان‌شناسان گمان کردند که این سوت احتمالاً نوعی اسباب‌بازی بوده و بررسی زیادی در مورد آن انجام ندادند. ۱۵ سال بعد، دانشمندی در این سوت دمید و صدایی شبیه به فریاد انسان ایجاد شد.اگرچه هدف استفاده از سوت مرگ را نمی‌دانیم، اما چندین نظریه در این مورد وجود دارد.برخی از کارشناسان معتقدند که آزتک‌ها از این صدا برای کمک به روح افراد در سفر به زندگی پس از مرگ استفاده می‌کردند. شاید اسکلت همراه با سوت دفن شده بوده تا ارواح شیطانی را هنگام ترک این دنیا بترساند.
ترسناک ترین صدای جهان بازسازی شد
اما همچنین نظریه دیگری وجود دارد که بر اساس آن، از این سوت‌ها برای ایجاد ترس در دشمنان در ابتدای نبرد استفاده شده است.
مرجع : روزیاتو