به روز شده در ۱۴۰۲/۰۹/۰۷ - ۲۱:۴۹
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۲/۰۷/۰۹ ساعت ۱۸:۰۹
کد مطلب : ۴۳۱۳۵۸
برای جلوگیری از تعطیلی دولت

مجلس نمایندگان آمریکا بودجه ۴۵روزه‌ تصویب کرد

گروه بین‌الملل: مجلس نمایندگان ایالات متحده برای ممانعت از تعطیلی دولت فدرال لایحه‌ای را با ۳۳۵ رای موافق در برابر ۹۱ رای مخالف به تصویب رساند که بودجه دولت را به مدت ۴۵ روز تامین می‌کند.
کوین مک‌کارتی، رئیس جمهوری‌خواه مجلس نمایندگان ایالات متحده
کوین مک‌کارتی، رئیس جمهوری‌خواه مجلس نمایندگان ایالات متحده
لایحه‌ای که کوین مک‌کارتی، رئیس مجلس نمایندگان ایالات متحده، به رای گذاشت بیشتر با حمایت دموکرات‌ها توانست تصویب بشود تا جمهوری‌خواهان. نود جمهوری‌خواه به لایحه بودجه کوتاه مدت رای منفی دادند به همراه یک دموکرات. مک‌کارتی برای تصویب این لایحه ناگزیر شد که به دموکرات‌ها اتکا کند چرا که جمهوری‌خواهان تندروی حزب او گفته بودند که با هر اقدام کوتاه مدتی مخالفت خواهند کرد. با این حال رئیس مجلس نمایندگان این لایحه را به رای‌گیری گذاشت که برای تصویب به دو سوم آرا نیاز داشت، یعنی حدود ۲۹۰ رأی از ۴۳۵ رای ممکن. جمهوری‌خواهان با ۲۲۱ عضو در برابر ۲۱۲ دموکرات عضو مجلس نمایندگان آمریکا، در این نهاد اکثریت هستند.
مک کارتی صبح شنبه اعلام کرده بود که تلاش خواهد کرد لایحه بودجه کوتاه مدت را با کمک دموکرات‌ها به تصویب برساند، اقدامی که می‌تواند مانع تعطیلی دولت شود، اما ریاست او را در مجلس نمایندگان به خطر می‌اندازد. مخالفت گروهی از اعضای جمهوری‌خواه مجلس نمایندگان آمریکا با لایحه بودجه‌بندی دولت فدرال باعث شده بود که فعالیت‌های دولت بایدن در آستانه تعطیلی قرار بگیرد. با این حال مک‌کارتی روز شنبه پس از نشستی با جمهوری‌خواهان اعلام کرد که مجلس نمایندگان با ارائه ابتکاری دست‌کم به مدت ۴۵ روز مانع تعطیلی دولت فدرال خواهد شد. او به خبرنگاران گفت که این امر به قانونگذاران زمان بیشتری می‌هد تا بر روی لایحه بودجه کار کنند.
در لایحه موقت، بر خلاف خواست دموکرات‌ها بودجه‌ای برای اوکراین در نظر گرفته نشده است، چرا که جمهوری‌خواهان با آن مخالف بوده‌اند.
زمان برای جلوگیری از تعطیلی دولت فدرال اندک است مگر آن که مجلس سنا که اکثریت آن در دست دموکرات‌هاست، این لایحه را تا ساعت ۱۲:۰۱ بامداد یکشنبه تصویب کند و بلافاصله نیز به امضای جو بایدن، رئیس جمهوری ایالات متحده، برسد. تعطیلی دولت فدرال آمریکا به دلیل بن‌بست در کنگره که ناشی از توازن شکننده قوای میان دو حزب رقیب جمهوری‌خواه و دموکرات است، پیشتر سابقه داشته است. آخرین بار، دولت دونالد ترامپ چهار سال پیش برای پنج هفته تعطیل بود. دولت دموکرات باراک اوباما نیز ۱۰ سال پیش به مدت ۱۳ روز تعطیل شد.
 
برچسب ها: کوین مک‌کارتی