به روز شده در ۱۴۰۲/۰۹/۱۰ - ۱۳:۵۷
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۲/۰۷/۱۰ ساعت ۱۱:۱۶
کد مطلب : ۴۳۱۴۳۱

این استان‌ها از امروز تا آخر هفته بارانی است

این استان‌ها از امروز تا آخر هفته بارانی است
گروه جامعه: سازمان هواشناسی آخرین پیش‌بینی‌ها را از وضعیت جوی کشور طی ۵ روزآینده اعلام کرد.به گزارش همشهری آنلاین، سازمان هواشناسی کشور اعلام کرد امروز (دوشنبه) با گذر امواج‌ کم‌دامنه‌ تراز میانی‌ جو در برخی‌ مناطق‌ شمال غرب‌، ارتفاعات‌ زاگرس‌ مرکزی در غرب‌ کشور و همچنین‌ در دامنه‌های البرز واقع‌ در استان‌های قزوین‌ و البرز ابرناکی‌، رگبار پراکنده گاهی‌ رعد و برق‌ و وزش‌ باد رخ‌ می‌دهد.
 
سه‌شنبه‌ در نیمه‌ شمالی‌ آذربایجان غربی‌ و آذربایجان شرقی‌، مناطقی‌ از اردبیل‌ و غرب‌ گیلان و در ارتفاعات‌ کرمانشاه و کردستان رگبار و رعد و برق‌ و وزش‌ باد پیش‌بینی‌ می‌شود.چهارشنبه‌، علاوه بر اینکه‌ در برخی‌ مناطق‌ غرب‌، شمال غرب‌ و دامنه‌های جنوبی‌ البرز واقع‌ در استان‌های قزوین‌ و البرز افزایش‌ ابر و بارندگی‌ پیش‌بینی‌ می‌شود، با نفوذ جریانات‌ شمالی‌ به‌ سواحل‌ دریای خزر، بارش‌ همراه با وزش‌ باد و کاهش‌ نسبی‌ دما در استان‌های گیلان و مازندران نیز آغاز می‌شود. در این‌ روز مقدار بارندگی‌ در شمال آذربایجان غربی‌، آذربایجان شرقی‌ و اردبیل‌ شدت‌ خواهد داشت‌.

پنجشنبه‌ در نواحی‌ شمال غرب‌، سواحل‌ شمالی‌، استان خراسان شمالی‌، شمال خراسان رضوی و ارتفاعات‌ البرز بارش‌ و کاهش‌ نسبی‌ دما رخ‌ می‌دهد و در مناطقی‌ از استان گلستان مقدار بارندگی‌ قابل‌ توجه‌ خواهد بود.
جمعه‌ ابرناکی‌ و بارش‌ در شمال غرب‌ کاهش‌ می‌یابد و در اردبیل‌ و سواحل‌ شمالی‌ بارش‌ به صورت‌ پراکنده ادامه‌ خواهد داشت‌. همچنین‌، در دامنه‌های جنوبی‌ البرز واقع‌ در استان‌های البرز، تهران و سمنان افزایش‌ ابر، رگبار پراکنده و وزش‌ باد همراه با کاهش‌ نسبی‌ دما انتظار می‌رود.

از بعدازظهر دوشنبه‌ و روز سه‌شنبه‌ در برخی‌ نقاط‌ استان‌های واقع‌ در شمال غرب‌، غرب‌، مرکز و استان‌های واقع‌ در دامنه‌های جنوبی‌ البرز مرکزی و روزهای پنجشنبه‌ و جمعه‌ در شمال شرق‌ و شرق‌ کشور وزش‌ باد شدید گاهی‌ گرد و خاک‌ پیش‌بینی‌ می‌شود.همچنین‌، طی‌ ۵ روز آینده در جنوب‌ غرب‌ کشور و غرب‌ خلیج‌ فارس‌ وزش‌ باد شمالی‌ تداوم خواهد داشت‌.طی‌ روزهای چهارشنبه‌ و پنجشنبه‌ نیز دریای خزر مواج‌ است. 
برچسب ها: هواشناسی بارندگی