به روز شده در ۱۴۰۲/۰۹/۰۹ - ۱۲:۴۵
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۲/۰۷/۱۰ ساعت ۱۱:۵۲
کد مطلب : ۴۳۱۴۴۷

درخواست باورنکردنی مدافع شاکی از استقلالی‌ها

درخواست باورنکردنی مدافع شاکی از استقلالی‌ها
گروه ورزشی: با شکایت اخیر رافائل سیلوا، مدافع سابق برزیلی استقلال که از ارکان قهرمانی این تیم در فصل بیست‌ویکم به‌شمار می‌رفت، در‌حال‌حاضر یک پرونده انضباطی دیگر برای باشگاه استقلال در فیفا باز شده تا تعداد پرونده‌های خارجی که این باشگاه را تهدید می‌کند به عدد ۴ برسد. طی روزهای اخیر در‌حالی برخی رسانه از مجموع ۳ پرونده با بدهی حدود ۱۰۰ میلیاردی استقلال خبر دادند که رای باشگاه سانتاکلارا نیز صادر شده و در مرحله صدور حکم در دادگاه عالی ورزش قرار داد تا همان‌طور‌که پیش از این در «فرهیختگان» نوشته بودیم، مجموع بدهی پرونده‌های خارجی استقلال به حدود ۱۲۰ میلیارد تومان برسد.
 
برهمین اساس و با شکایت سیلوا آبی‌ها به پرداخت رقم سنگین 800 هزار دلار به این مدافع برزیلی محکوم شده‌اند که با در‌نظر گرفتن قیمت فعلی نرخ ارز، استقلال باید رقمی در حدود 40 میلیارد تومان فقط به این بازیکن بپردازد. سیلوا که در نیم‌فصل فصل بیست‌و‌یکم با قراردادی به مدت نیم‌فصل به استقلال پیوست بعد از پایان این فصل که با قهرمانی بدون شکست استقلال به پایان رسید قرارداد خود را به مدت دو سال دیگر تمدید کرده به این ترتیب که مدیریت وقت استقلال در زمان مصطفی آجورلو قرارداد دو ساله‌ای را با این بازیکن به امضا رساند که طی آن، او برای هر فصل مبلغ 500 هزار دلار دریافت می‌‌کرد.

در ادامه و با روی کار آمدن جواد نکونام و محدود شدن سقف بودجه تیم‌ها برای فصل‌جاری، این بازیکن در‌حالی‌که مبلغ 300 هزار دلار از فصل قبل طلب داشت مورد توجه سرمربی جدید آبی‌ها قرار نگرفت تا از استقلال رفتنی شود این در‌حالی است که سیلوا پس از ارسال چند نوتیس، نهایتا ایران و استقلال را ترک کرد و به کشورش بازگشت. او با طرح شکایتی از باشگاه، خواستار دریافت مطالباتش از لیگ بیست‌و‌دوم شد. علاوه ‌بر این، سیلوا اعلام کرد که 500 هزار دلار مبلغ قراردادش از فصل کنونی را نیز از استقلال می‌خواهد تا رقم درخواستی او به چیزی حدود 800 هزار دلار برسد.

تاخیر در اعلام رای فیفا!
نکته قابل توجه اینکه این رای حدود 10 روز پیش صادر شده و استقلالی‌ها علاوه‌ بر اینکه «گرندز رای» را از کمیته تعیین وضعیت در فیفا درخواست کرده‌اند بلکه خبر می‌رسد اعتراض خود به برخی خواسته‌‌های سیلوا از‌جمله رقم پاداش‌‌ها و برخی آپشن‌‌ها را به فیفا ارسال کرده است و باید دید درنهایت استقلال باید چه رقمی را به این مدافع خانه‌‌نشین پرداخت کند؛ هرچند به‌نظر نمی‌رسد این ماجرا هم مابه‌التفاوت زیادی را به سود باشگاه استقلال رقم بزند. البته در این شرایط که باشگاه استقلال به‌شدت درگیر مشکلات مالی است، فقط یک اتفاق می‌تواند به مدیران این باشگاه کمک کند. استقلالی‌ها باید امیدوار باشند که سیلوا هرچه زودتر برای خودش تیم پیدا کند و با یک باشگاه قرارداد ببندد. در آن صورت استقلال دیگر نباید پول قرارداد این فصل او را بدهد و درصد زیادی از این جریمه کم خواهد شد.

سیلوا می‌خواهد خانه‌نشین باشد!
این در‌حالی است از آنجایی‌که هیچ تیمی به مدافع سابق برزیلی 31‌ساله استقلال پیشنهادی به اندازه استقلال ارائه نداده، این بازیکن ترجیح داده تا طلب کامل خود را با خانه‌نشینی از آبی‌ها مطالبه کند و پیش از این هم خبر دادیم که او سه پیشنهاد را رد کرده است تا پولش را از آبی‌ها بگیرد. البته برخی شنیده‌های دیگر حکایت از آن دارند که قرار است باشگاه استقلال به دادگاه عالی ورزش شکایت کند ولی بعید است شانسی برای موفقیت در این پرونده داشته باشد. درواقع از آنجایی که استقلالی‌ها در صحبت با مدیر برنامه‌های این بازیکن حق را به بازیکن برزیلی داده و در مصاحبه‌های اخیر خود به این موضوع اقرار کرده‌اند که روال قانونی طی شده بعید است با کشاندن پرونده با CAS هم عایدی نصیب آبی‌ها شود و تازه با دیرتر شدن پرداختی‌ها، باید جرایم این چند ماه و هزینه دادرسی را هم به مبلغ 800 هزار دلار اضافه کرد. این در حالی است که شنیده می‌شود احتمالا برای اینکه استقلالی‌ها بخواهند وقت بخرند این اقدام را در دستورکار خود قرار دهند.

عشق ابدی دروغ است!
در این خصوص این بازیکن روز گذشته در مصاحبه با یکی از رسانه‌ها ضمن تکذیب اخبار منتشر شده مدعی شده بود: «چند روز گذشته رسانه‌های ایرانی صحبت‌هایی درخصوص اینکه با شکایت به فیفا می‌خواستم 500 هزار دلار بیشتر بابت قراردادم دریافت کنم، مطرح کردند که البته باید بگویم این موضوع به هیچ‌وجه صحیح نیست. از استقلالی‌ها درخواست دارم که هر چیزی را می‌شنوند باور نکنند.

هواداران استقلال تا ابد در قلب من خواهند ماند.» حال اینکه تا چه اندازه این ادعای سیلوا صحت دارد شنیده‌ها حکایت از موضوع دیگری دارد مبنی‌بر اینکه این بازیکن 31‌ساله با درخواستی عجیب تهران را ترک می‌کند. طبق شنیده‌ها مدیربرنامه‌های سیلوا در آخرین مذاکرات خود قبل از فسخ قرارداد با استقلال به مسئولان این باشگاه اعلام می‌کند درصورتی‌که بازیکن تحت قراردادش، طلب 300 هزار دلاری فصل گذشته را تقسیط می‌کند که قرارداد فصل جدید وی با افزایش 300 هزار دلاری به 800 هزار دلار برسد.

این موضوع مورد موافقت حجت کریمی، سرپرست وقت استقلال قرار نگرفته تا درنهایت این بازیکن راهی کشورش شود. حال اینکه این بازیکن که فصل گذشته به هیچ عنوان درخشش نیم‌فصل نخست حضورش در استقلال را تکرار نکرده و از سوی دیگر هیچ تیم دیگری نیز همان رقم 500 هزارتایی که با استقلال قرارداد دارد را به وی پرداخت نمی‌کند. او حالا با چه حساب و کتابی از آبی‌ها درخواست کرده تا رقم قراردادش را به 800 هزار دلار برساند تا حد زیادی عجیب و غریب است، ضمن اینکه با این حساب مشخص نیست با گروکشی و پیشنهاد معامله پرسود جدید این بازیکن به باشگاه استقلال چطور هواداران این باشگاه تا ابد در قلب او خواهند ماند! البته شاید منظور از شایعه بودن این داستان به مورد دیگری مربوط شود؛ چراکه همان‌طور که در همین مطلب اشاره کردیم حدود 10 روز پیش رای سیلوا از سوی فیفا صادر شده و مشخص نیست این بازیکن چه چیزی را شایعه دانسته است.

آخرین وضعیت سایر پرونده‌های خارجی آبی‌ها
همچنین درباره آخرین وضعیت پرونده‌های امانوف و ساپینتو و دستیارانش نیز آخرین اخبار حاکی از آن است که استقلالی‌ها درخصوص این دو پرونده نیز درخواست گرندز رای خود را به فیفا ارائه داده که هنوز پاسخ آنها نیز برای این باشگاه نیامده است. گرندز رای یا جزئیات رای از این جهت درخواست می‌شود که روی این جزئیات می‌توان به دادگاه عالی ورزش شکایت کرد. همه اینها در‌حالی هستند که استقلالی‌ها منتظرند تا این دادگاه پاسخ رای شکایت سانتاکلارا را نیز اعلام و به باشگاه ایرانی ابلاغ کند.
مرجع : فرهیختگان
برچسب ها: استقلال