به روز شده در ۱۴۰۲/۰۹/۰۹ - ۱۳:۳۵
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۲/۰۷/۱۰ ساعت ۱۲:۲۰
کد مطلب : ۴۳۱۴۶۱

رونمایی از ربات غول پیکر انسانی /فیلم

رونمایی از ربات غول پیکر انسانی /فیلم
گروه فیلم: با رونمایی از ربات غول پیکر انسانی در توکیو، به نظر می‌رسد این ربات بخشی از یک فیلم علمی تخیلی باشد، اما رویای داشتن آن به زودی و با قیمت ۳ میلیون دلار به واقعیت تبدیل خواهد شد.
....
به گزارش فرارو، استارت آپ مستقر در توکیو، شرکت تسوبامه دو سال گذشته را صرف ساخت یک ربات چهار چرخ با ارتفاع ۴.۵ متر (۱۴.۸ فوت) کرده است که شباهت زیادی به شخصیت یکی از انیمه‌های محبوب ژاپنی دارد. این ربات غول پیکر در نمایشگاه پویانمایی ژاپن در اواخر اکتبر رونمایی خواهد شد. شرکت تسوبامه قصد دارد پنج دستگاه از این ربات را به قیمت ۴۰۰ میلیون ین (۲.۷ میلیون دلار) بفروشد.

این ربات که به نام باستان شناسی دایناسور پرندگان ARCHAX نامیده می‌شود، دارای مانیتور‌های کابین خلبان است که تصاویر را از دوربین‌های متصل به بیرون دریافت می‌کند تا خلبان بتواند بازو‌ها و دست‌ها را با «جوی استیک» از داخل تنه خود حرکت دهد.این ربات ۳.۵ تنی دارای دو حالت است: حالت ربات ایستاده و حالت وسیله نقلیه که در آن می‌تواند تا ۱۰ کیلومتر (۶ مایل) در ساعت حرکت کند.

ریو یوشیدا مدیر اجرایی شرکت تسوبامه قصد دارد پنج دستگاه از این ربات‌ها را به عنوان اسباب بازی برای طرفداران ربات‌ها بسازد و بفروشد، وی امیدوار است روزی از این ربات برای امدادرسانی در بلایای طبیعی یا در صنعت فضایی استفاده شود.

ریو یوشیدا، مدیر اجرایی شرکت تسوبامه: علت اولیه ساخت این ربات این بود که می‌خواستم یک وسیله نقلیه جدید بسازم. علاوه بر این، ژاپن در صنعت پویانمایی (انیمیشن)، بازی و ربات و همچنین در خودروسازی بسیار قوی است، بنابراین فکر کردم اگر بتوانم محصولی بسازم که همه این عناصر را با هم داشته باشد، همه خواهند گفت این کار ژاپن است.

مدیر اجرایی شرکت تسوبامه گفت: اساساً می‌توانید وارد کابین شوید و آن را خلبانی کنید. این ربات ۲۶ مفصل دارد و می‌توان آن را از داخل کابین کنترل کرد.‌می‌توان از این ربات در سایت‌های امدادرسانی در بلایای طبیعی و در نهایت برای کار در فضا استفاده کرد. همچنین می‌توان از آن به تنهایی در مکان‌هایی که چند ربات با هم استفاده می‌شوند، استفاده کرد. ما می‌خواهیم تجهیزات کاری چند منظوره را توسعه دهیم که در آن یک ربات واحد بتواند چندین کار را انجام دهد.