به روز شده در ۱۴۰۲/۰۹/۱۱ - ۱۲:۱۴
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۲/۰۷/۱۰ ساعت ۱۲:۵۳
کد مطلب : ۴۳۱۴۶۸

گواردیولا را مجبور می‌کنم پرچم اسپانیا را ببوسد

گواردیولا را مجبور می‌کنم پرچم اسپانیا را ببوسد
گروه ورزشی:آلفونسو پرز مونیوز، ستاره سابق رئال و بارسا، معتقد است بی تفاوتی به پرچم اسپانیا پذیرفتنی نیست و او حتی کسی مثل پپ گواردیولا را هم مجبور به احترام گذاشتن به پرچم می کند.به گزارش "ورزش سه"، آلفونسو محصول آکادمی فوتبال رئال مادرید است و بین سال های 1991 تا 1995 بازی برای تیم اول باشگاه را نیز تجربه کرد. او سپس راهی بتیس شد و پنج فصل خوب در این باشگاه داشت. در سال 2000 که لوئیس فیگو از بارسا راهی رئال شد، بارسلونا برای انتقام، آلفونسو را به خدمت گرفت (هرچند انتقال مستقیم نبود) تا او که عاشق رئال بود، دو سال بازی برای بارسا را نیز تجربه کند.

آلفونسو که 38 بازی ملی دارد، در مصاحبه با مارکا و در مورد رفتار برخی ستاره های کاتالان تیم ملی اسپانیا چه در رده مردان و چه زنان گفت: «بله، زمان من بازیکنانی بودند که می گفتند نسبت به اسپانیا حسی ندارند و نمی خواهند برای اسپانیا بازی کنند.

هرچند آن حرف ها برایم قابل قبول نبود ولی برایشان احترام قائل بودم ولی بازیکنانی داشتیم که حسی به اسپانیا نداشتند اما در تیم ملی حاضر می شدند. این از نظر من اصلا پذیرفتنی نبود. همین حالا در رده مردان و زنان چنین ملی پوشانی داریم. من اگر در تیم ملی مسئول باشم، کسی مثل پپ گواردیولا را هم مجبور می کنم پرچم اسپانیا را ببوسد. چه مرد و چه زن فرق نمی کند. اگر کسی حسی به اسپانیا ندارد، اصلا نباید برای تیم ملی بازی کند.»

آلفونسو در مورد قهرمانی تیم زنان در جام جهانی گفت: «فوق العاده بود و باید بگویم فوتبال زنان بسیار پیشرفت کرده با این وجود مقایسه فوتبال مردان و زنان درست نیست. فوتبالیست های زن نباید توقع درآمدی در حد فوتبال مردان داشته باشند چون همه چیز به درآمدزایی بستگی دارد. فوتبال زنان هرگز جذابیت رسانه ای فوتبال مردان را ندارد.»
برچسب ها: فوتبال جهان