به روز شده در ۱۴۰۲/۰۹/۱۰ - ۲۲:۲۸
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۲/۰۷/۱۰ ساعت ۱۵:۳۹
کد مطلب : ۴۳۱۵۲۳
دو برنز برای بانوان؛

پرتاب پنجمین طلا برای ایران توسط «رسولی»

پرتاب پنجمین طلا برای ایران توسط «رسولی»
گروه ورزشی: کاروان ورزش ایران که با ۲۸۹ ورزشکار در ۳۴ رشته ورزشی و با نام «شهید حججی» و شعار «ایمان - ایران - افتخار» در نوزدهمین دوره از بازی‌های آسیایی شرکت کرده، در پایان روز هشتم با کسب ۲۷ مدال در رده دوازدهم جدول ایستاد و امیدوار است در روز نهم به مدال های بیشتر و جایگاه بهتری دست پیدا کند.
نتایج ورزشکاران ایران در روز نهم به شرح زیر است:
رسولی طلا گرفت حدادی با نقره خداحافظی کرد
در رقابت های پرتاب دیسک حسین رسولی و احسان حدادی به عنوان نمایندگان ایران شرکت کردند که طی آن حسین رسولی با ثبت رکورد ۶۲ متر و ۴ سانتی متری مدال طلا را گرفت. همچنین احسان حدادی نیز در آخرین حضور خود در رقابت های پرتاب دیسک با رکورد ۶۱ متر و ۸۲ سانتی متر مدال نقره را بر گردن آویخت و سپس کفش های قهرمانی خود را آویخت و از دنیای قهرمانی و رشته پرتاب دیسک خداحافظی کرد.
وزنه بردار ایرانی اوت کرد
در رقابت گروه A مسابقات وزنه برداری و در دسته ۶۴ کیلوگرم، ریحانه کریمی در حرکت اول و دوم یک ضرب وزنه ۸۹ کیلوگرم را بالای سر برد که موفق به مهار آن نشد. کریمی در سومین حرکت یک ضرب وزنه ۹۱ کیلوگرم را بالای سر برد که موفق به مهار این وزنه هم نشد و از دور رقابت‌ها کنار رفت.

ریحانه کریمی نتوانست به موفقیتی دست پیدا کند و از دور مسابقات کنار رفت
صادق آذرنگ چهارمین طلایی کاروان ورزش ایران
صادق آذرنگ در وزن ۹۰- کیلوگرم در مبارزه نخست خود «کومار» از هند را شکست داد و با پیروزی برابر حریفان دیگر به فینال رسید. وی برای کسب مدال طلا برابر حریفی از کره جنوبی قرار گرفت و با پیروزی برابر وی به مدال طلا دست پیدا کرد. این چهارمین مدال طلای کاروان ورزش ایران در بازیهای آسیایی است.

صادق آذرنگ چهارمین ورزشکاران طلایی ایران 
دو مدال برنز برای قایقرانی
ملی پوشان قایقرانی ایران در رقابت های صبح امروز به دو مدال برنز دست پیدا کردند.  تیم کایاک ۵۰۰ متر دو نفره ایران در مرحله فینال بازیهای آسیایی با ترکیب سپهر ساعتچی و پیمان قویدل با زمان ۱:۳۹.۲۹۱ بعد  از نمایندگان چین و کره جنوبی موفق به کسب مدال برنز شد.  تیم کانو دو نفره ایران در مرحله فینال بازیهای آسیایی با ترکیب  عادل مجللی و کیا اسکندانی به مدال برنز بازیهای آسیایی رسیدند.

عادل مجللی و کیا اسکندانی به مدال برنز رسیدند
ملیکا امیدوند به مدال برنز رسید
در رقابتهای کوراش ملیکا امیدوند برابر «توکاس» از هند به پیروزی رسید و مدال خود را قطعی کرد اما در مرحله نیمه نهایی برابر مبارزی از کشور میزبان شکست خورد به مدال برنز دست پیدا کرد. حریف چینی هم راهی فینال شد.

ملیکا امیدوند کوراش ایران را صاحب یک مدال برنز کرد
زهرا باقری به مدال نقره رسید
در ادامه مسابقات کوراش زهرا باقری در پیکار با «سالیئوا» از قرقیزستان صاحب پیروزی شد و مدال برنز خود را قطعی کرد. او در دیدار نیمه نهایی برابر حریف ویتنامی به پیروزی رسید و راهی دیدار فینال شد اما در مبارزه برای مدال طلا نتوانست از پس حریف چینی بربیاید و با شکست برابر وی به مدال نقره رسید.

زهرا باقری با شکست برابر حریف چینی در فینال به مدال نقره رسید
 پیرجهان از صعود به فینال بازماند
مهدی پیرجهان ملی پوش دوی ۴۰۰ متر مانع کشورمان به مرحله فینال بازی‌های آسیایی نرسید.  پیرجهان در این رقابت رکورد ۵۰.۹۵ ثانیه را ثبت کرد و در رده پنجم دسته خود قرار گرفت و نتوانست به فینال صعود کند.

مهدی پیرجهان برخلاف پیش بینی ها به مدال نرسید
اسکیت بازان ۳ هزار متر به مدال نرسیدند
در ماده ۳۰۰۰ متر امدادی تیم اسکیت دختران ایران با حضور نهال مقدم رحمانی، نگین شیخی، ملیکا منوچهری راد با ثبت زمان ۴.۴۱.۵۴۳ بعد از تیم های چین تایپه، کره و هند در جایگاه چهارم این دوره از رقابتها ایستاد. همچنین در بخش پسران نیز تیم ایران با حضور محمد امین حیدری، کیارش شامحمدی و امیر بهزادی بروجنی
با ثبت زمان ۴.۱۶.۹۶۲ بعد از تیم های چین تایپه کره و هند در جایگاه چهارم ایستاد.

ملی پوشان اسکیت ایران به مدال نرسیدند
صعود تیم میکس ریکرو به یک چهارم نهایی
تیم میکس ریکرو با ترکیب مبینا فلاح و رضا شبانی در مرحله یک هشتم نهایی بازی‌های آسیایی به مصاف تیم قزاقستان رفت و با نتیجه ۵ بر ۴ به پیروزی رسید و به جمع هشت تیم برتر مسابقات راه پیدا کرد. تیم ایران روز چهارشنبه در یک چهارم نهایی به مصاف تیم چین می‌رود.
تیم کامپوند حذف شد
تیم میکس کامپوند ایران هم با ترکیب گیسا بایبوردی و محمد صالح پالیزبان در مرحله یک هشتم نهایی بازی‌های آسیایی به مصاف تیم تایلند رفت و با نتیجه ۱۵۴ بر ۱۴۸ شکست خورد و حذف شد.
صعود تیم کامپوند مردان به یک چهارم نهایی
تیم کامپوند مردان ایران با ترکیب محمد صالح پالیزبان، میلاد رشیدی و آرمین پاکزاد در مرحله یک هشتم نهایی بازی‌های آسیایی به مصاف تیم عربستان رفت و با نتیجه ۲۳۱ بر ۲۲۳ به پیروزی رسید. تیم ایران روز پنجشنبه در یک چهارم نهایی به مصاف تیم مالزی می‌رود.
آقامیرزایی و نبی در کایاک چهارم شدند
علی آقامیرزایی در کایاک یکنفره ۱۰۰۰ متر مردان با حریفانی از کره، سنگاپور، ازبکستان، چین، قزاقستان، قرقزستان، عراق و هنگ‌کنگ به آب زد و با ثبت رکورد ۳:۵۳.۲۵۵ در جایگاه چهارم قرار گرفت.   محمدنبی رضایی ملی‌پوش قایقرانی ایران نیز در کانوی یکنفره ۱۰۰۰ متر مردان با حریفانی از قزاقستان، ازبکستان، چین، چین تایپه، کره، تاجکستان، هند و اندونزی رقابت کرد و با ثبت زمان ۴:۱۹.۳۲۸ در رتبه چهارم ایستاد.  
مدال آوران ایران در نوزدهمین دوره بازی‌های آسیایی:
مدال طلا:
* تیم ملی والیبال
* افشین سلیمی - ووشو
* یوسف صبری - ووشو
* صادق آذرنگ - کوراش
* حسین رسولی - پرتاب دیسک

مدال نقره:
* تیم چهار نفره روئینگ بانوان
* تیم دو نفره روئینگ بانوان
* مهدی حاج موسایی - تکواندو
* علیرضا حسین پور - تکواندو
* زهرا کیانی - تالو - ووشو
* الهه منصوریان - ووشو
* محسن محمدسیفی - ووشو
* آرین سلیمی - تکواندو
* شجاع پناهی - ووشو
* مهدی الفتی - ژیمناستیک
* مجید وحید بریمانلو - کوراش
* دنیا آقایی - کوراش
* احسان حدادی - پرتاب دیسک

مدال برنز:
* مرجان سلحشوری - تکواندو
* فرانک پرتوآذر - دوچرخه سواری
* مبینا نعمت زاده - تکواندو
* تیم ملی تنیس روی میز
* محمد رهبری - شمشیربازی
* متین رضایی - تکواندو
* ملیکا میرحسینی - تکواندو
* مهران برخورداری - تکواندو
* شهربانو منصوریان - ووشو
* تیم ملی شمشیربازی ایران
* تیم تیراندازی تپانچه ۱۰ متر میکس
* تیم دوبل تنیس روی میز
* تیم کایاک ۵۰۰ متر دو نفره(قایقرانی)
* تیم کانو دو نفره (قایقرانی)
* ملیکا امیدوند - کوراش