به روز شده در ۱۴۰۲/۰۹/۱۱ - ۱۲:۲۱
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۲/۰۷/۱۰ ساعت ۱۷:۴۵
کد مطلب : ۴۳۱۵۷۰

دستگیری ۲  فرزند معاون اول قوه قضاییه 

دستگیری ۲  فرزند معاون اول قوه قضاییه 
گروه سیاسی: خبرگزاری تسنیم از بازداشت دو فرزند حجت‌الاسلام مصدق معاون اول قوه قضاییه به اتهام عضویت در شبکه قاچاق و پولشویی خبرداد.
 اخیراً مسعود ستایشی سخنگوی قوه قضاییه در نشست خبری خود بازداشت ۲ تن از فرزندان یکی از مقامات قوه قضاییه را تایید کرد. خبری که هم اطلاع‌رسانی درباره آن و هم اصل اقدام نشان از برخورد بدون مجامله و تعارف قوه با اقدامات خلاف قانون نزدیکان مقامات داشت.اخبار رسیده به  تسنیم درباره جزییات این مساله حاکی است که این دو فرد بازداشت شده، فرزندان حجت‌الاسلام مصدقی معاون اول قوه قضاییه هستند.ماجرا از این قرار است که از حدود ۸ ماه پیش پرونده فردی به نام «ر» به اتهام پولشویی، قاچاق و برخی تخلفات دیگر در دستور کار قوه قضاییه قرار می‌گیرد.اژه‌ای این پرونده را به دلیل برخی موارد آن به حفاظت قوه قضاییه و اطلاعات سپاه ارجاع می‌دهد و تاکید می‌کند که بدون هیچ ملاحظه‌ای همه‌ی موارد بررسی شود.
در این بررسی‌ها مشخص می‌شود که فردی به نام «ح» که سال‌ها پیش به عنوان قاضی سابق قوه قضاییه کنار گذاشته شده بود، شبکه‌ای را تشکیل داده بود و به واسطه برخی ارتباطاتش توانسته بود به «ر» در تخلفاتش کمک می‌کرد.با پیگیری ضابطان قوه قضاییه «ح» نیز بازداشت و در این حین مشخص می‌شود که ۲ تن از فرزندان معاون اول قوه قضاییه نیز در این شبکه حضور داشته‌اند.
برچسب ها: قوه قضائیه