به روز شده در ۱۴۰۲/۰۹/۰۹ - ۱۹:۱۹
 
۱
تاریخ انتشار : ۱۴۰۲/۰۷/۱۰ ساعت ۲۳:۲۴
کد مطلب : ۴۳۱۵۹۹

۲ روایت متفاوت از علت بیهوش‌شدن دختر در مترو

گروه جامعه: مریم لطفی، خبرنگار روزنامه شرق، که ظهر روز دوشنبه ۱۰ مهر توسط ماموران امنیتی بازداشت شده بود ساعاتی بعد آزاد شد.
تصاویر منتشر شده تنها خارج کردن دختر دبیرستانی بیهوش شده توسط همراهانش را نشان می‌دهند
تصاویر منتشر شده تنها خارج کردن دختر دبیرستانی بیهوش شده توسط همراهانش را نشان می‌دهند
پیشتر گزارش شده بود که این خبرنگار برای تهیه گزارش خبری به بیمارستان فجر نیروی هوایی رفته بود تا از وضعیت دختری که بنا به روایاتی در مترو به‌دلیل برخورد ماموران بیهوش شده بود، گزارش تهیه کند. بر اساس گزارش‌هایی که در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده است، مأموران مترو تهران روز یکشنبه با یک دختر دبیرستانی به‌دلیل عدم رعایت حجاب اجباری درگیر شده و او را هل داده‌ بودند. بر اساس گزارش‌ها، سر دختر دبیرستانی به میله‌ای آهنی برخورد کرده و او بیهوش شده و اکنون در بیمارستان فجر نیروی هوایی بستری است و نیروهای امنیتی اجازه ملاقات با او را نمی‌دهند. ساعاتی پس از انتشار این گزارش‌، مسعود درستی، مدیرعامل شرکت بهره‌برداری مترو تهران، در گفتگو با خبرگزاری «ایرنا» این اتفاق را تایید کرد ولی هرگونه «برخورد» عوامل اجرایی شرکت مترو با او را رد کرد.
در ویدئویی که از این اتفاق منتشر شده و کاربران شبکه‌های اجتماعی آن را تقطیع‌شده می‌دانند، سه دختر دانش‌آموز که حجاب اجباری ندارند، داخل واگن مترو شده و چند لحظه بعد تعدادی از مسافران یکی از آن‌ها را که به نظر بی‌هوش شده است، از واگن مترو بیرون می‌کشند.
مدیر عامل مترو گفته که این دختر توسط دوستان خودش و یک مسافر دیگر قطار که احتمالا پزشک بوده به بیرون از قطار منتقل می‌شود. او افزوده است: «عوامل اجرایی مترو همزمان با درخواست از اورژانس تهران، اقدامات اولیه درمانی را بر روی این دختر انجام داده‌ و او را به بیمارستان منتقل می‌کنند.» هنوز هیچ گزارشی از آخرین وضعیت این دختر دبیرستانی و هویت او منتشر نشده است. این مسئله با واکنش گسترده کاربران شبکه‌های اجتماعی روبرو شده است.
میلاد علوی، روزنامه‌نگار، با اشاره به تکذیب ماجرا از سوی مسئولان در شبکه‌ اجتماعی ایکس (توئیتر سابق) نوشت:‌ «مریم لطفی برای پیگیری موضوع به بیمارستان می‌رود اما بازداشت ‌می‌شود‌؛ به جرم روزنامه‌نگاری. در زندان بزرگ روزنامه‌نگاران، یا باید بلندگوی آقایان باشی یا در بازداشت.»
ابوذر زمان، وکیل دادگستری، نیز با بیان این نکته که مسئولان ویدئو «نصفه‌ونیمه‌ای» از ماجرا را منتشر کرده‌اند، نوشت: «حالا خبرنگاری که پیگیر موضوع شده را بازداشت کرده‌اند. نتیجه‌گیری راحت است، همه‌چیز در حال تکرار است.»
برچسب ها: حجاب